Jump to content

Фарове Валео на Бош-ова електроника?


Garkoff

Recommended Posts

Здравейте колеги, с първия сняг дойдоха и първите злополуки,имам счупен фар и мигач. Става въпрос за ауди А4 б5 97 година. Фаровете ми са Бош, мога да взема доста евтино нови фарове+мигачи но на Валео, убеждават ме че може и да светят, може и да не светят, не са пробвали да бошова инсталация да слагат Валео, та въпроса ми е някой пробвал ли го е, знае ли дали ще паснат?

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл колега,ел.инсталацията трябва да пасне,стига размера да е същия,а и VALEO са добри фарове според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като габарити и захвати са същите.

Боша е с три секции(къси,дълги и мъгла)или (една крушка Н4 за дълги и мъгла,ако не се лъжа и една Н7май беше за къси),а Валеото е само с една Н4 за къси и дълги.

Незнам като се вържат деректно кое кога и как ще светне,а дали и буксите са еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, ще купувам Валеото, пък каквото стане...

Обърквацията идва от това, че там където ми ги продават казват че би трябвало да стават, ама не са най сигурни, та за това да питам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми виж си крушките и виж крушките на валеото. Както ти казаха има няколко варианта, ако валеото е с една крушка за дълги и къси а ти си с 2 едва ли ще стане инсталацията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже става дума за кола преди фейслифта, Бош фаровете определено са по-добрия вариант. Както каза някой по-горе, на Бош са трисекционни с отделен рефлектор и крушка за къси, дълги и мъгла. На Валео са съвсем прости H4 еднорефлекторни фарове. Като захват са същите, относно инсталацията, може лесно да се свърже да свети, но има един основен пролбем. При Бош фаровете, при включване от къси на дълги, светят и 2та рефлектора, а при валео, в H4 крушката, изгасва късия елемент и светва дългия. Ако я свържеш на твоята инсталация, при дълги, ще светят и двата елемента в крушката и ще изгори я крушка, я релфектор за нула време.

Да не говорим, че колата ще изглежда доста смешно като си с включени фарове - с 2 различни фара отпред.

Моя съвет, търси си задължително същия Бош фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...