Jump to content

Въпрос за летни гуми


Recommended Posts

Bridgestone Turanza er300 и Turanza er300 Ecopia - еднакви шарки и индекси, а различни оценки по тестовете за шум, аквапланинг и икономия на гориво).

Аз търкалям такава Туранца и съм доволен. За 10-15 хил миналото лято никаки проблеми не съм имал.

Дан Диего, дай на лично някакви цени за 185/60/15, че на приятелката Ц3-ката има нужда от 4 летни гуми.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Теория баце нЕма. А на сирене от 3,50, просто така му викат.......

Ми не може, за тва и не го купувам :zustimm: .

За останалото си прав :hilezh: , няма оправия... ма поне малко може да почне да спира по добре.

Нека гумите да се търкат за два сезона, това мен не ме брига особено.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Нека гумите да се търкат за два сезона, това мен не ме брига особено.

Това вече некси по ме кефи. :zustimm:

Само Шпека кара с едни по 5-6 сезона, по 50-60к. км ма той е професионал. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента всички гледат да вкарват най-екологичните варианти - това не е прищявка, а пазара го изисква. Идея си нямаш колко много малоумници има дето искат екологични гуми :steinigung:/>

:hilezh: To в крайна сметка с тези етикети, малко като хладилниците ще почнат да си ги купуват хората, защото индекса за аквапланинг, не означава , автоматично добро поведение и на сухо, при много е обратната взаимовръзка...ако се държат перфектно на сухо, ще е с забележки на мокро...а и еко гума, не означава пак добър пърформанс, а по-скоро радиална шарка...и объркано взе да става вече ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//офф

Имам едни 13ки с тредуеър 400 еко нещо си само на шест сезона.

Като нови са, от шоурума с тях излезе колата само на 60 к км са.

Продавам ги на нормална цена, ше изкарат поне още толкова :hilezh:

//офф

п.с само трябва да се следи стриктно прогнозата за дъжд, че не са много от спиращите... ма подробности.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Шпека

Аз и други подобни светила знам - имам един колега в киноцентъра дето ме убеждава, че Дебика била най-хубавата гума - имал такива зимни 8ми сезон им този и били супер стабилни на всякакви условия и преспокойно ще си ги кара и следащите два защото имали 6мм протектор :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама нови ли ги е купувАл или ги е намерил неизползвани, просто преседели 10 години забравени в някой склад, щот са били мострени преди това. Щот ако ги е вземвАл нови, може и повече от само 2 сезона да изкарат... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се, че ги е купувал нови преди 8 години :lol:

Toва с етикетите е много шантава идея - индонезийските гуми, които предлагам в момента (и масово се купуват) са с индекс С за аквапланинг и Е за икономия на гориво и 71дб за шум, което ги поставя сред най-добрите като показатели, дори в няколко теста се класират пред доста по именити марки, но аз въпреки всичко си оставам скептичен (но ще обуя такива 18" на А6цата :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От китайските гуми West lake, Good ride (те са едно и също) са проверени многократно на различни коли и няма недоволен клиент. Сега пък започват да се чуват добри думи и за индонезийските Accelera - определено много сериозно напредват в качеството гумите от този край на света ;)

Нямам предвид да не се вярва на тестовете, по-скоро на индексите на новите етикети - лично за мен са много объркващи и заблуждаващи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи евро етикетите не са това което са ли?

Казваш объркващи са тея индекси, ти запознат ли си кой и как ги съставя тези норми и на каква основа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква идея - във всички книжки пише едно и също - гумите с индекс А са по-добри от тези с G бла-бла :steinigung:

Така и така си ги заразпитвал тия от Hankook - ето ти един смислен въпрос, който да зададеш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи евро етикетите не са това което са ли?Казваш объркващи са тея индекси, ти запознат ли си кой и как ги съставя тези норми и на каква основа?

Е ти какво имаш на тоя етикет ,че да е обективен реално ? Дали е еко, тоест какво съпротивление има гумата при търкаляне, но това зависи от шарката и дълбочината на грайфера и колко тежи съответно. Другото е нивото на шум, което пак зависи от шарката и състава на гумата ,т.е. колкото е по-еко е по-малко шумна по принцип, стига да не тежи много...и другото е повеедение на дъжд. За Англия би било много полезно, но в БГ повечко караш на сухо...Съответно семи слик нали се сещаш, с какъв етикет ще е и колко ще е обективно това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е ясно какво значи евро етикета :rolleyes: .

Чел съм за какво се напинят и за какво ги налагат за задължителни.

Тоя документ предполагам си го чел линк.

Това което пишеш е така и не го оспорвам по никакъв начин :zustimm: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго нещо, което играе роля за сцеплението е вида настилка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден на връщане от Дуранкулашко треснах на Шереметя в едни ями(разкопали а необозначили,колко познато) ,в следствие на на двата предни Good Year се появиха хубави балони...,в интерес на истината явно не е бил чак толкова силен удара визирайки единствено лекото изкриваване само на 1 та джанта,но нейсе,гумите заминаха

Та колеги,дайте акъл моля за летни със хубави здрави бордове,че вече ми се плаче от тия нашите ями по трасето,да не са прекалено пластмасови,и да не искат много разгряване,все пак не съм състезател

Редактирано от NikX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано ,,Гуудиър"-а да не е бил Ултрагрип Пърформънс...Че са си скъпи и добри гуми.....

Въпрос към Дон Диего, дай мнение моля за летни гуми Пирели Р7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,такива бяха:/..,ако въобще става дума за хубаво в случая е че бяха на 2 сезона и 30к км,знаех че им е мек борда,но ....както и да е,общо взето гледах тестове и съм се спрял най общо казано на Eagle F1 Asy 2,Dunlop sport MAX RT,опция е и Мишлен,въпреки че чета че лесно се деформирали(незная дали е истина)....имах Бриджстоуни преди и такава гума повече няма да купя,свири като зимна и на морко я няма никаква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твърди бордове са рънфлат или с означение XL (extra load) и RF (reinforced), подсилени.

Въпрос към Дон Диего, дай мнение моля за летни гуми Пирели Р7?

Aко не си карал с такива преди и нямаш някаква специална и извънредна причина за тях, по-добре се насочи към други.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ,,Пирели" Р7 попитах, защото с такива дойде колата от Германия! С ДОТ 2010г. доста изтъркани...Имам приятел гумаджия и той се изказа много зле за ,,Пирелките" общо взето / според него / не ставали за нищо! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...