Jump to content

къса болта на оптяжната ролка на ангранажния ремък


angel_d

Recommended Posts

Здравейте.За първи път пиша във форума.Купих на скоро ауди а6 2000 тди 140к и преди 10 дни смених всички ролки и ремъци.Минах 700км и изтропа двигателя.Свалихме капака и видях че шпилката на оптяжната ролка се е изкривила и се е разхлабила.Ремъка изкочил,търся причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуална причина би могла да е некадърен монтаж например. Ролката блокирала ли е? Може и в нея да е причината. Трябва да се огледа обстойно и може да изкочи "зайчето" от някъде. Иначе тук можем само да гадаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече няколко автомобила засичам с пренатегнат ремък при смяната. Има лека последователност, която е важно да се спази за да се обтегне правилно и да няма проблем. Другия момент е дефектна ролка (попадал съм на такава закупена от порше).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпилката трябва да се сменя при всяка смяна на ангренажния ремък и ролките.

Аз късах шпилка и смених 16-те ролкови кобилици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма блокирала ролка.Ако се разслаби гайката ремъка се отпуска и прескачат зъби.А при мен се е изкривила шпилката.Ролката е пружинна за да изкриви шпилката нещо друго трябва да е затегнало.Можели да е дюза.Ако е затегнала или е пикаела в цилиндара и се е получила декомпресия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма блокирала ролка.Ако се разслаби гайката ремъка се отпуска и прескачат зъби.А при мен се е изкривила шпилката.Ролката е пружинна за да изкриви шпилката нещо друго трябва да е затегнало.Можели да е дюза.Ако е затегнала или е пикаела в цилиндара и се е получила декомпресия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам под декомпресия имаш предвид хидравличен удар.

Не мисля, че това може да стане.

Дюзата впръсква 'пикае' горивото, когато буталото е в ГМТ и обема на въздуха в цилиндъра се е свил до минимума си.

Дори дюзата да се 'изпика' в цилиндъра, единственото, което може да стане е нафтата да не се запали и на такт 'изхвърляне на изгорелите газове' да излезе неизгоряла през изпускателния вентил.

Трее да се разглоби цялото газоразпределение и да се види къде е мизерията.

Така да се каже, само по разказ е малко трудно.

П.П.

Има ли вариант да си купил ментелива обтяжна ролка с болт, който няма необходимия клас на якост и не е издържал на силата на срязване.

Редактирано от Schnura
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми сменили шпилката.Нещо трябва да е затегнало.Първо колата загуби мощност на ниски обороти и след 500м загасна.Опитах да запаля и изтропа нещо и затегна.Бях на втора скорост на ниски обороти когато се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми сменили шпилката.Нещо трябва да е затегнало.Първо колата загуби мощност на ниски обороти и след 500м загасна.Опитах да запаля и изтропа нещо и затегна.Бях на втора скорост на ниски обороти когато се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро на едно БЛБ му бе изпаднала малката клапа на ЕГР-а, засмукана през всмукателния колектор и блокирала клапан, от там скъсан ремък.

Става въпрос за този модел ЕГР.

184VG0470.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО ГО КРАСАВЕЦА.Май ще излезне некачествен монтаж.Незнам как ще се разправям със сервиза,защото е един от големите в хасково и познавам и шефовете и майсторите?Ще ми излезе малко скъпичко ремонта.

post-73659-0-90475300-1358676204_thumb.j

Редактирано от angel_d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Днес свалиха разпределителните валове.Лагерите бяха доста износени.Изглежда че са затегнали и то най вече вала който е на дюзите.Много трудно се въртеше когато двигатела още беше топъл.Има 7 кобилици изкривени.Утре ще сваляме двигатела за да видим на долу как е.Все още търся причина.

post-73659-0-55638800-1358795589_thumb.j

Редактирано от angel_d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...