Jump to content

Разход на гориво А 6 TDI quattro


Алеко

Recommended Posts

Здравейте,

Може би ще можете да ми помогнете. Смятам да си закупя А 6 quattro TDI, комби. Набелязал съм една-две коли в различни автокъщи, но нещо не се доверявам на продавачите относно разхода. Може ли някой да ми каже колко харчи такъв змей?

В момента карам А 100 quattro, но бензиново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може би ще можете да ми помогнете. Смятам да си закупя А 6 quattro TDI, комби. Набелязал съм една-две коли в различни автокъщи, но нещо не се доверявам на продавачите относно разхода. Може ли някой да ми каже колко харчи такъв змей?

В момента карам А 100 quattro, но бензиново.

Аз съм с 2,5tdi 99 Avant Quattro и ми гори средно между 11 и 14 в зависимост как я караш.

Ако си я караш умерено може и по ниско да се слезе но не с много. На извънградско разхода пада драстично и понякога показва смешни цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода в града беше 8.5-9.0 и то при включен климатроник-става въпрос за С4-ка ,за колегата по-горе с С5-цата това 11-14 ми се струва малко множко но като не съм карал такава не споря-колегите с такива ще кажат по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята A6 (С5) 2,5 TDI също дава 11-13 л разход градско, но то толкова е и по книжка, така че не мисля че не е нормално! Е, верно извънграда си пада до 7-8 в зависимост от карането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно един цилиндър отгоре да храниш дава доста голяма разлика като разход,от който съм доста изненадан и то не много приятно!Само,че предвид цените на горивата и същевременно подръжката на едно 2.5TDI/C-5 спрямо същото но 1.8Т (колегата Verter или някой друг с такова може да сподели за неговия разход) се питам къде е "Киро на кирия" тогава,при условие,че само смяна на консумативи на едно такова TDI е три пъти по-скъпо от на бензинката и излиза като кинти колкото едно Голфче например..... Не искам да засягам никой от колегите(даже и аз съм от отбора на печките),но просто си разсъждавам къде е тогава предимството и изобщо самата идея на дизела като икономия най-вече и т.н. при условие ,че като я купуваш даваш примерно 3 бона отгоре само затова,че е дизел,после както казах по-горе три пъти повече се изръсваш за смяна на консумативи и не на последно място подържаш един цилиндър отгоре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kosar ами очевидно далаверата е ако я купиш чисто нова от магазина и тия неща ти влизат в гаранционното обслужване, оттам нататък си прецакан, плащаш си за удоволствието на караш кола от горен среден клас. Другото нещо което би пестило пари е ако си в германия и на хубавите им аутобани имаш много път - тогава дизела ще ти поспести пари, на 2000 км/ч разликата в разхода става доста голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stani ,абсолютно съм съгласен с теб бате ,само дето много са малко тия от нас къде вадят А6-ците от магазина,а още по-малко да покарат по пътищата за които говориш...дай Боже всекиму да го изпита... :D Но да слезем на земята и да спомена,че в случая визираме 7-8год автомобил на по 300-400хил.км. минимум,с подръжка като гореспоменатата и разход градско към 13-14.......Просто се чудя дали си струва инвестицията да дадеш за един и същи модел няколко бона отгоре заради двигателя,който (освен ако не е гаранционен,както казваш) е доста претенциозен и твърде неикономичен относно подържане.Иначе за Аутобаните и големия пробег също съм съгласен,макар че повечето от нас дето си мислят ,че карат да не забравяме,че батко ти Ханс,Юрген или някой си Томас там тръгва от Пловдив към Бургас сутрин за работа и за него това си е направо "градско" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Започвам сериозно да се замислям дали наистина да си купя баш този модел. По принцип съм фен на Ауди, но съвсем спокойно мога да мина и без 4х4. Тогава разходът сигурно пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алеко може да видиш варианта с 1.9 тди 130 коня, на а6 е само с предно предаване и по каталог е около 2 литра надолу с разхода. Но все пак като купуваш а6 последното нещо на света дет ще те тревожи е колко пари даваш за гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...