Jump to content

Няколко аудита - мнения


Recommended Posts

Колеги, здравейте. Карам накратко. Има три аудита, които ще гледам тия дни. Ест. имам някакви притеснения, най-вече че не разбирам особено какво да гледам.

Ориентирал съм се към А6, С5, 1.8Т. Отдавна искам да си взема този модел, мечта ми е, без майтап.

Вече доста време гледам и единственото, което по моя преценка и след разговори с продавача изглежда читаво е това:

1 - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11318147480693742&f1=details&slink=1yfv1o

Други две шестици, които поне външно изглеждат /по моя субективна преценка/ ОК са дизели 2.5. Единият продавач ест. твърди, че всичко е ОК - за тази от 2001-ва. Изчетох поне 20 теми, мерси на всички за многото инфо. Мненията за 2.5ТДИ варират, повечето са негативни. Това, което ми прави впечатление е, че хората които карат този двигател не са недоволни и това ме кара да мисля, че всичко зависи от подръжката. Готов съм да вкарам колкото трябва пари последващо за колата, стига да не е нещо фрапиращо. Не съм фен на дизелите, може би защото не съм карал имам предубеждение, след многото изчетени мнения съм по-скоро -не.

Какво да гледам конкретно по колата на прима виста.

Двата дизела:

1 - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11358501984857184&f1=details&slink=1yfv1o

2 - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11352890649646170&f1=details&slink=1yfv1o

Ако някой знае нещо конкретно за горните коли ще му бъда благодарен да сподели. Ако нещо му прави впечатление, също. Ако някой има конкретни предложения за други сходни коли, които съм пропуснал в нета или във форума да поства линкове, пак благодаря. Цветовете, които ме интересуват са тъмно синьо, черно или тъмно сиво - това разбира се не е най-важното.

Мерси предварително на всички за отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че ще ходиш до Бургас, ако искаш погледни тази -> ТУК Сподели какъв е отделения бюджет за автомобил.

Едит: Само седани ли търсиш?

Редактирано от Boney_M
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата дизела по-добре ги забрави.

Читавата 'италианка' със светлия салон и с калъфа на волана е с поне 150000 км повече.

Преценявай си.

Тази която е дал колегата и е много готин цвета, а и мотора е по-добрия дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-7 за самата покупка. Ако много ми хареса 8. ОК ли е като цена или подценявам ситуацията на пазара. Диапазона е 98-2001 г. Ще я погледна и ще звънна да видя. Не е ли боядисвана? Мерси колега!

Двата дизела ........

Мерси колега. Дизела от 2001-ва е пребоядисван, забравих да напиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази последната е няма такъв сбирщайн- саден салон, стари кори по вратите, оср@ни стопове, ако не е мръсотия, то боята по 'ножовете' на броните е тръгнала да се бели вече, предната броня има прилични луфтове, но не е ясно от некадърен бояджия или просто е зле закачена при сглобяването.

А цената и е повече от оптимистична.

От обявите на колегата- автор на темата- първия дизеляк- ако са показателни гумените облицовки на педалите- на моята на 303000 имаха минимално износване, а на тази на съединителя е почти полирана- според мен е на поне тройно повече километри- откачаш датчик на АБС, палиш и местиш 20 метра, гасиш и четеш грешката- ако в АБС- а се записват изминалите километри и на грешката ще пише дата и реалния пробег при записването на грешката.

Аз се оглеждам (не много активно) и за Ц5- ца/седан/бензин/2.4/2.8/4.2/ръчни скорости/куатро и да ти кажа от половин година не съм видял обява, която да си заслужава да отидеш 'на пожар'. Има Пасати В5.5 с 1.8т куатро (там е с търговското име 4моушън), който са доста по- читави и богато оборудвани, като на практика са една и съща кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се оглеждам (не много активно) и за Ц5- ца/седан/бензин/2.4/2.8/4.2/ръчни скорости/куатро и да ти кажа от половин година не съм видял обява, която да си заслужава да отидеш 'на пожар'. Има Пасати В5.5 с 1.8т куатро (там е с търговското име 4моушън), който са доста по- читави и богато оборудвани, като на практика са една и съща кола.

Това забелязах и аз. Чудя се какво да правя... Да чакам ли. От ЕС ли да търся.

Благодаря ти за другото инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи се и покарай един- два пасата и няколко Ц5- ци с различни мотори.

Трябва ти база за сравнение. Между моторите и различните салони.

По- належащо ми е да намеря евтина за подръжка кола за баща ми, иначе вече да съм се метнал на хай лайн 4мошън Пасат(кожа + алкантара рекаро салон + подгряване, климатроник, ел.пакет, поне халф фис и доста екстри, които на куп трудно се срещат в повечето Ц5- ци на пазара тук) , по който ще наливам пари без угризения, че съм направил голям компромис.

Ако нт ти е спешно, не бързай.

По възможност гледай след фейслифта Ц5- ци- има оправени детски болести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виш тези доло 1.8т

Мен ми изглеждат по-читави от онази бензинка дето си я постнал + това онази се продава от доста отдавна :)

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11357212865524624&f1=details&slink=1yi1gy

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11334704615328762&f1=details&slink=1yi1gy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също изглежда горе-долу добре http://www.cars.bg/u936646 , само снимката на интериора е размазана и не се вижда.

Може и това http://www.cars.bg/u918148. Поне на пръв поглед не изглежда съвсем съдрано от каране, ама като гледам как е облизано от всякъде знае ли човек :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че ще ходиш до Бургас, ако искаш погледни тази -> ТУК Сподели какъв е отделения бюджет за автомобил.

Едит: Само седани ли търсиш? аудито,изглежда доста свежо и запазено наистина.

[/quo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата кола от Бургас със светлата кожа,лятото я гледах но само повърхнстно.Отказа ме една голяма цепка на шофьорската седалка,на последните снимки се вижда че я оправил май.

Другата с матовата боя не беше зле,момчето каза че тропало нещо и май беше на по ниска цена.Собственика на вид младо пишлеме/рейсърче мое да оправило некои работи и да е дигнало цената.. :bia:

Редактирано от djbran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Мерси на всички за отделеното време. Ситуацията към момента е следната.

Аудито, което колегата е пуснал от Долни чифлик - Нормалните неща. Давало някаква грешка, било заради накладките, не били с оригинални щипки или нещо такова. Продавачът да ме извини, ако нещо бъркам. Аудито от Пловдив, което другият колега е пуснал - също ок като цяло. Одраскано е отпред и отзад вече, това го няма на снимките. Продавачът ще го отстрани за негова сметка. За другото не съм звънял.

Събота и неделя обикалях, гледах доста пасати и аудита. Карах доста от тях... Ангажирах човек, който работи в сервиз, за да ме консултира. Спрях се на едно ауди а6, с5. Утре ще го карам да го закачат на компютър. Имам следният въпрос.

Как да проверя историята на колата. Че не се издирва, няма запори, не е крадена..., с една дума, че всичко е наред. Колата е регистрирана в София, с всички застраховки и техн. преглед. Какво трябва да направя аз и трябва ли да правя нещо въобще.

Към колегата, който пита за комби. Колега, засега търся седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да използвам темата за да питам и аз за една конкретна обява

http://www.cars.bg/u869961

Не съм ходил да я гледам, само по телефона съм разговарял с продавача. Каза, че няма представа защо предния капак е крив така я е взел от автовоза преди 2г. Нямала нищо за правене. Това, което ме притесни е че двигателя е AWT а е карана с масло 10-40 се долива около 500гр. за около 8000км. ако е турбината добре и без това сигурно ще и търся по-голяма ако я взема но с вътрешностите на двигателя хич не ми се занимава. <_<

Някой интересувал ли се е от колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...