Jump to content

съмнителен ремонт на биалетки за Ауди 80, 90г


pinhead

Recommended Posts

Здравейте,

наистина не съм посещавал особено форума до сега и предполагам, че повечето от информацията я има по страниците.

Карам старо ауди 80 В3 от 90г, нещо ми потропва предна дясна едно глухо и не кой знае колко смущаващо. Рещих се вчера да я закарам на един майстор (уж семеен познат) и му казвам предна дясна тропа нещо. Той съответно поема ангажимент да се погрижи. На другия ден се виждаме да ми каже какво ще се прави и той ми вика - не е каре има 2 биелетки които са за смяна, обявява се цена от 60-70 лв, не е уточнено за части ли за труд ли. Аз викам хубаво, сменяй и му давам 100 лв. Вечерта нямам време да си взема колата отива бащата на жена ми. Оня му казва готово е всичко точно, не уточнява нещо за ресто или доплащане. Човека ми я кара и сега на сутринта се качвам аз и слушам, че отново си трака по същия начин. Съответно много се ядосах щото излиза, че съм го почерпил с 100 лв, които сигурно са 1/5 от стойността на колата.

Въпроса ми е понеже съм автомобилен невежа е колко аджеба струват въпросните 2 биелетки? Възможно ли е да е толкова скъп тоя ремонт?

Днес съм на работа цял ден, утре ще ходя да се разправям.

Мерси предварително на всички отзовали се!

Едит: и защо след като ги е оправил продължава да ми тропа?

Редактирано от pinhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами толкова им е цената на двете ! А ти защо не се уточняваш предварително !

Добре, за цената ок, но защо продължава да тропа? И защо е сменял точно тях?

Редактирано от pinhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, за цената ок, но защо продължава да тропа? И защо е сменял точно тях?

Значи преди месец смяна на две биелетки закупени от мен-30лв. плюс смяна маншон на каре,плюс смяна накрайник-80лв със части и работа.Доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме хвана яд щото очаквам да се оправят нещата след като я е правил (обявил е повреда, обявил е цена), спокойно можеше да ми каже и тва и тва и тва трябва да се прави, а не само за тъпите биалетки, даже ако ми беше казал така най-вероятно изобщо нямаше да се занимавам да я правя.

Редактирано от pinhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от СФ ,драсни едно на ЛС да те пратя на точния сервиз,дето ще ти кажат какво и как,и за колко ще се сменя.

Поздрави.

Редактирано от skype68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал автомобил, който сам да се ремонтира без да се налага да се дават пари. Щом Ви е скъпо що не си ги ремонтирате сами пред блока. Убеден съм, че повечето имате пълен комплект отвертки steinigung.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от хитри подмятания, въпроса е, че се дават пари за нещо за да се ОПРАВИ, а след като са ВЗЕТИ очакването е да работи НОРМАЛНО, нали? А вече кой с колко са го запалили е друга тема!

В моя случай съм писал пари, единствено за да се допитам за съответните цени в които се съмнявам. Дали са 100 или повече няма значение.

Редактирано от pinhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно съм купувал LEMFORDER за 80-ка и бяха по цени на дребно 55лв/бр, има и по 11лв/бр. По това окачване има доста проблемни точки и само смяна на биалетки трудно би решило проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви 100 лв,биалетките са по 12 лв броя с отстъпка,2 година карам вече и още не са разбити,сменят се за 10 минути бройката с гидория или звезда/гаечен ключ 17 :gruebel: .Другите евентуално разбити консумативи може да са накрайниците-12 лв броя,тампони на носачите-не помня цена,но също е символична,доколкото знам мотора лежи на магарето,тампоните на магарето-за В4 -11 лв бройката/за В3 нямам представа/,лагерите на тампоните на макферсона и шарнирите 13 лв-всичко това е с 30% отстъпка.Всичко това грубо е под 150 лв.За труда майсторите ще кажат.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мен ме обрулиха с 250лв. за 2 носача и смяна.

за А4 пли :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е прав 24 лв са двете биялетки и работата не бива да е повече от 15-до 20лв максимом.

15 минути работа :)

но има възможност да е взел по скъпи биялетки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път ходиш при непознати в автосервиз и питаш колко ще ти струва всичко,после питаш във форума и те насочваме какво да правиш :zustimm:/>/> .Сега върви при твоя "познат" и :box:/>/> и да ти покаже касовия бон на биалетките или поне откъде ги е купил.

Това глухото потропване според мен са втулките/тампоните на носачите- 4 броя,май бяха по 6 лв,по запознатите да кажат.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми така става някой път - уж "познат". Моя грешка е, че не се поинтересувах предварително. Остана :box: ей тая част да уредя поне да ми е спокойно.

Като разгледах сега онлайн магазините се намират масово между 15-20 лв. за 1 бр. Ебаси, за Q7 имаше по 40 лв. Питах го майсторчето и по тел и ми каза, че бил сменил биалетките и маншона. Това е целия ремонт.

Утре ще видим кои кум, кой сват и кой на булката брат. :rotcol:

Редактирано от pinhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...