Jump to content

Дава ми грешка Headlight range control defective


noesoft

Recommended Posts

Малко след като запаля колата и мина няколко метра, ми изписва следната грешка: headlight range control defective. Диодните светлини и фаровите на късо и дълго си работят и в ръчен и в автоматичен режим, долу халогените също, но въпреки това всеки път от два дни насам ми изписва тази грешка. Някакви иде? То е ясно, че ще се ходи до Ауди, но за какво да съм подготвен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчикът, който отговаря за автоматичното регулиране на светлинния сноп е заминал.

Някаква идея колко струва удоволствието от ремонта му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че зависи от модела на колата.

За А8 Д2 датчикът струваше около 200 лв., с отстъпки ако си намериш го има и на 110-130 лв.

След смяната му трябва и софтуерна адаптация на фаровете.

Обърни внимание кой от датчиците ти е дефектирал, на предния или на задния мост. Захванати са с лостчета по носачите, обикновено от шофьорската страна.

Редактирано от Audi V6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете уж работят както трябва, ама уж :)/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изчисти си грешките първо, на мен това ми го изписа след като бях откачвал буксите на фаровете, даже двата фара се бяха разминали по височина. Това е модула който взима инфо от едни мънички, приличащи на биалетки, стоящи на амортисьорите датчици. Според натоварванетона осите нивелира фаровете и променя височината, за да светят според изискванията. С изчистване на грешката се получава своеобразен ресет и калибриране. Автомобила трябва да е на равно място с човек на шофьорското място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен за първи път ми изписа грешката, след като минах през една дупка. Възможно ли е тогава нещо по тези датчици да се "откачило" и затова да ми дава тази грешка?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е възможно, пробвай да изчистиш грешката и ако я запише пак, виж от къде идва проблема. Може да си увредил някой датчик, ако си спомняш , чеси влязъл в дупка, сигурно помниш и с кое колело, ако не се изчиства грешката погледни какво се е случило с датчика на този амортисьор. После ще го мислим, за сега си ти на ход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...