Jump to content

кора за под двигателя на А4!!


Recommended Posts

SLAF : по-скоро ти да дойдеш, все си мисля, че още не съм те виждал лично :hilezh:

Иначе още не съм я сложил, чакам си и разни други чаркуляци и ще изненадам майстора с всичко накуп :hilezh: Иначе Кольо има в предвид това, че не е толкова изпипана като оригиналната, т.е. не са загладили ръбчетата тук-таме, ама за мен е перфектна, важното е да пази мотора от удар и мръсотии, моята в момента половината виси и имам отпрано парче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

къде па с таа нафтова печка 170 .... :hilezh::hilezh::):bia:

Абе аз тъкмо си мислех че трафика се очисти, слънчево е, на мен ми е хладно, и що не взема да пробвам вдига ли 200 че само до 190 съм я карал и нещото взе че падна и си еба майката на пътя.

Все повече ставам като пенс и ме е шубе да карам бързо :-/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последни новини за кората под мотора - излята е перфектно и т.н., самоче там, където трябва да са дупките за щипките и да има фиксирани щипки - няма. Дал съм я на моя майстор, ще й слага метални планки с нитове, така че да не я изгубя някъде по пътя, пък и ще стане по-здрава там, където се закача.

М/у другото "печката" не само може да вдигне 170, пък и с 40лв гориво минава от Бургас до София с малко врътки в Пловдив :hilezh: При това автоматика с пуснат климатик през цялото време, с ръчни и без климатик сигурно ще е и по-тънко ! Машала на Ауди за тоз мотор, перфектен е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми няма начин без лека самоделка ,все пак е едно парче пластмаса само !!!

и да се направят някои по широки планки за да държат по голяма площ,за да държи повече и по дълго :hilezh:

а тва с 40лв Бургас София през Пловдив -все едно не съм го видел!!! :hilezh:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5/100 си е нормален разход за тоз мотор извънградско....

Целия резервоар го налях към 100лв в Бургас, в София беше едно деление над половината...

Пък и на комютъра пишеше среден разход - 5 :hilezh:

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам FIS, мързи ме и да смятам разхода, но в началото като я засичах беше под 5/100 и наистина се правеше под 80лв Сф/Бс/Сф. Сега нафтата е по скъпа, да речем че към 100 + 11лв за минетката.

Разни колеги с бензин дават по 200лв до морето и обратно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за разни "автомобили" които горят между 10 и 12 извън града. На тях им се връзва към 200 лв, както ми разказваха (аз на чуждите коли сметка не правя).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

пиши на kolio kioravoto prase, тези, които ги правят корите са негови познати :) Единствения важен момент в случая е, че са в Пловдив, но за разлика -650лв от магазинската цена си мисля че си струва...:puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа...

В края на лятото си взех кора от :hilezh: кольо кьоравото прасе. Кората разбира се не е като оригинална, но при мен пасна идеално. Беше й направено леко побългаряване относно закрепването, вместо щипки моя майстор използва рапидки с метални планки и свински опашки. Резултатът е - кората няма мърдане!

Понеже когато се появи предложението на кольо имаше въпроси дали кората издържа на температурата от двигателя. Отговорът е - издържа 100%. Изминал съм 3000 км. откакто я сложих и нямам проблеми.

Кольо президент! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола така я взех - без кора. Доколкото съм чувал от дискусиите във форума повечето колеги са така. Май щипките не държат много.

Кольо президент! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на корите искам да ви зарадвам и аз от своя страна. Това лято бях намекнал, че имам човек с добри цени. Преди 3-4 месеца си взех кора за моята А4 от въпросния човек. Е, пластамасова е, личи си, че не е оригинална от стъклопласт или от каквото там я правят. До момента обаче никакви проблеми с кората, пълна пушка. Много по-интересно ще е през зимата, тогава ги трошим за нула време дори и оригиналните. Като натрупа здраво сняг и посъбера проби на заден ход, ще има update в тази тема с мои впечатления:hilezh: Иначе кората струваше 100лв (+- 10лв, че съм забравил вече). Ако някой има мерак, можем да го уредим.

А кората под двигателя е МНОГО важно нещо, само искам да отбележа. Много пази от мръсотия. За 5-6 месеца без кора целият ми двигателен отсек побеля от прахоляк. А преди това няколко години беше чист като аптека. А сами знаете каква беля е прахта за контакти, куплунзи и т.н.

...

Опа, само забравих да кажа, че кората ми е взимана от магазин за авточасти, това имах предвид под "човек". Вносна е, кой знае от къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на корите искам да ви зарадвам и аз от своя страна. Това лято бях намекнал, че имам човек с добри цени. Преди 3-4 месеца си взех кора за моята А4 от въпросния човек. Е, пластамасова е, личи си, че не е оригинална от стъклопласт или от каквото там я правят. До момента обаче никакви проблеми с кората, пълна пушка. Много по-интересно ще е през зимата, тогава ги трошим за нула време дори и оригиналните. Като натрупа здраво сняг и посъбера проби на заден ход, ще има update в тази тема с мои впечатления:D Иначе кората струваше 100лв (+- 10лв, че съм забравил вече). Ако някой има мерак, можем да го уредим.

А кората под двигателя е МНОГО важно нещо, само искам да отбележа. Много пази от мръсотия. За 5-6 месеца без кора целият ми двигателен отсек побеля от прахоляк. А преди това няколко години беше чист като аптека. А сами знаете каква беля е прахта за контакти, куплунзи и т.н.

Опа, само забравих да кажа, че кората ми е взимана от магазин за авточасти, това имах предвид под "човек". Вносна е, кой знае от къде.

Първо Честита Коледа и много здраве и щастие да има.По въпроса за корите не разбрах имали за 100 AVANT C4 бензинка,че ако има смятай че правя планове за идване до Пловдив след новата година.Не знам дали и при мен не са две корите.Търся кори от сумати време и не знам дали разбираш каква надежда ме гони :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо Честита Коледа и много здраве и щастие да има.По въпроса за корите не разбрах имали за 100 AVANT C4 бензинка,че ако има смятай че правя планове за идване до Пловдив след новата година.Не знам дали и при мен не са две корите.Търся кори от сумати време и не знам дали разбираш каква надежда ме гони :):)

МНОГО добре те разбирам:D Не е проблем корите и до София да стигнат, на мен ми ги доставиха с куриер в София. За C4 не знам дали има, трябва да питам. Това обаче ще стане след празниците. Аз ще си бъда в БГ чак около 10.01.2007, напомни ми с ЛС или с нещо подобно, за да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО добре те разбирам:) Не е проблем корите и до София да стигнат, на мен ми ги доставиха с куриер в София. За C4 не знам дали има, трябва да питам. Това обаче ще стане след празниците. Аз ще си бъда в БГ чак около 10.01.2007, напомни ми с ЛС или с нещо подобно, за да проверя.

:):):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО добре те разбирам:) Не е проблем корите и до София да стигнат, на мен ми ги доставиха с куриер в София. За C4 не знам дали има, трябва да питам. Това обаче ще стане след празниците. Аз ще си бъда в БГ чак около 10.01.2007, напомни ми с ЛС или с нещо подобно, за да проверя.

мога ли да те запитам как и защо даде 100+/доставката/лв за тая смешна кора, която я намерихме за 50кинта?????? да не би да е по добра от 50левовата-бекраино се съмнявам!!!!!?? :D

знам за кои магазин става дума!! :) освен ако не ти е сакъ приятел и да му водиш клиенти или да му правиш оборот....не виждам смисъла, бли ми обяснил ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога ли да те запитам как и защо даде 100+/доставката/лв за тая смешна кора, която я намерихме за 50кинта?????? да не би да е по добра от 50левовата-бекраино се съмнявам!!!!!?? :)

знам за кои магазин става дума!! :D освен ако не ти е сакъ приятел и да му водиш клиенти или да му правиш оборот....не виждам смисъла, бли ми обяснил ! :D

Първо, според мен изобщо не знаеш кой е магазина:) Ще ме учудиш, ако се окаже, че познаваш търговците и в Стара Загора :)

Второ, взех точно тази кора, за да събера впечатления и от нея. Трябва да се изпитат всички алтернативи и да се сравни качеството. Е, вие си взехте от 50лв БГ самоделки, все някой трябваше да пробва и вносните самоделки:P

Не правя оборот на никого, а предлагам алтернативи и споделям опит. 100лв е най-ниската цена, на която можеш да си купиш кора, това сочи дългогодишния ми опит в търсене и проучване на пазара:P Така че не се притеснявай, 50-те лв на твоите хора скоро няма кой да ги бие.

Остава въпросът за качеството. Не знам как можем да го оценим по обективен начин. Моята кора от 100лв е пластмасова, не е от стъклопласт, затова и викам самоделка. Пластмасата е еластична обаче. Като дойде зимата ще видим:D Трябва някой ден да си качим с тебе колите на крик и да сравним корите, тъкмо да видим дали си е струвала разликата от 50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...