Jump to content

Kакъв daylight LED на фаровете на C5?


teran

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам нужда от съвет.

Правя комбо м/у два чифта фарове, като от едните взимам стъклото от другите рефлекторите и тъй като така или иначе ще се отваря и затваря фар се зачудих дали няма да е яко да се хакнат едни LED светлини, като на по-новите модели и да прилича на

. Но НЕ като това:D :D

Мислите ли че на живо ще изглежда добре? От къде мога да купя такива светлини в София и как да определя дали ще паснат?

Редактирано от teran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен, по-добре си сложи един ДРЛ отдолу при решетките, ако толкова искаш ЛЕД някъде по колата, щото иначе ще изглежда селско според мен. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! :)

Тъй като става дума за моята бивша кола, няма как да не изкажа и аз мнение. :) Според мен също е по-добре да сложиш дейлайт долу на бронята. По-точно на решетките около фаровете за мъгла /в нишата, която е точно на нивото на фара за мъгла/. Ето един пример как ще изглежда горе-долу, на А3 е, но не можах да намеря на C5 картинка такава: Цък

Тези фарове с дейлайтове са си произведени така /с дейлайт/ и едва ли на стандартен фар би могло да стане достатъчно добре, ако тръгнеш да му слагаш разни допълнителни лампи - нито ще има място, предназначено за тях, нито ще има как да ги захванеш читаво. Освен това не са никак красиви, поне за мен. Изглеждат колите като пернишки коледни елхи с тях. :)

Поздрави и като свършиш трансформациите, сложи една снимка да видим как е станало. :)

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледах монтаж в решетките на халогените на модули Осрам. Стоят перфектно, но възникват два въпроса:

- дали ще се виждат зимата, когато решетките са пълни със сняг;

- ако колата нощува на улицата, колко време ще оцелеят решетките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът със снега не е проблем, според мен. Ако се стигне до запълването им със сняг, то твърде вероятно е да е достъчно мрачно времето и така или иначе ще си пуснал фаровете. За опазването им при нощувка на колата на улицата - този въпрос си седи за всякакви фарове, различни от оригиналните. Не им е особен проблем на наркоманчетата да свалят целия фар. Така че ако се стигне до проблеми от такова естество /недай си боже/ и ти изчезнат дейлайтовете, поне загубата ще е по-малка и ще можеш да караш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На мен варианти по решетките не ми харесват хич.

Ако няма възможност да се направи това, което си мислех, най-вероятно просто няма да слагам нищо.

Има седмица-две докато се позанимавам с фаровете, така че до тогава ако някой знае вариант на светлините за монтиране, който да излгежда добре като при фабрични такива, ще съм благодарен да пише в темата!

Редактирано от teran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези изглеждат прекалено натруфени, на мен не ми харесват - въпрос на вкус е.

Това което ме притеснява е как ще светят късите и дългите светлини като съвсем са им намалили площа, а знаем че дори стандартните фарове не светят добре. Голям риск е с тези фарове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

както повечето изразиха мнение всичко си е въпрос на личен вкус!

На мен също не ми допада идеята за добавянето на лед светлини и всякакви други такива кичове извън предвидените от производителя!

Лично аз съм си решил проблема на 2 различни автомобила от автопарка ми по следните начини:

1-ви вариант поставиха ми някакъв модул който автоматично включва дългите светлини но на 30%, струваше ми 45 лв.

2-ри вариант също с модул се нагласиха да светят мигачите на фаровете... получи се като при американските автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...поставиха ми някакъв модул който автоматично включва дългите светлини но на 30%...

И аз съм така и съм доволен (нагласени са на 20%)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...