Jump to content

Brems light audi a3


rijo

Recommended Posts

Здравейте,колеги. От около 3-4 месеца ми свети на таблото Brems light. Колата е ауди а3 1.9тди 131кс. Видях и други такива теми,но никой не казва как се оправя,какво точно е.. и кой може да ми помогне :) Можеби от началото на месец декември миналата година ми свети това на таблото. Когато я запаля и не натисна спирачката не открива грешката и като я натисна веднага изпусква и светва това.. Проверих всички крушки..светят всички,единственото нещо което забелязвам е,че като пусна аварийни левите мигачи от време на време пропускат да мигнат.. това може да се случи 1 път на 10 мигвания,може и 5.. Та мен ме дразни и искам да го оправя,ако някой има някакъв опит и решение,моля да сподели! Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Brems light", ако не се лъжа, означава "спирачни светлини". Провери дали ти светят стоповете, когато натиснеш спирачките. Ако не светят, най-вероятно трябва да смениш стоп машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написаното от теб не значи нищо по простата причина, че е смесица от немски и английски!

Вероятно ти изписва "Bremslicht".

Ако пък сега напишеш правилното вече съобщение в търсачката ще намериш и потенциално правилни отговори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,съжалявам за невежеството си.. и това,че не зная немски. Всички светлини са ми наред,мисля че имам само 1 крушка на 3я стоп изгоряла,но не ми дава тази грешка от нея,защото и преди беше така,а не ми откриваше тази грешка. Някой беше писал нещо за някакви релета на аварийните и от там давало този проблем,ако някой е запознат,моля да ми помогне,защото наистина много ме дразни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май няма общо между аварийните и стоп светлините.Да не би да си сменял крушка и да си монтирал с неподходяща мощност.Ако не се бъркам стоп светлините трябва да са 21вата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти остави дали го разбираш, ама като ти свети от 3-4 месеца, как пък не можа да го запомниш/препишеш правилно :respekt:

Можеш да почнеш от диагностика - най-вероятно ще те насочи точно от къде идва проблема.

Провери си всички крушки - излишно е предполагам да ти казвам, че докато не си оправиш изгорялата крушка, няма какво да търсиш друга причина.

Ако си слагал някакви светодиодни х*йни - сега е момента да ги разкараш.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е споменал една интересна дума... "изпусква", демек чува се пукане или звуков сигнал от бордовия комп.

Ако е първото, то ще да води до механичен проблем в стоп машинката. Но... май ще да е пиукане...

Ако няма колегата кабел, то 20-30 лв за диагностика са си половината сума за нова стоп машинка.... и само оригинална такава, ей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в днешно време не е трудно да се намери безплатна диагностика, ако ще и чрез форума...

Освен това изпискването се отнася до излизането на грешката на дисплея. Нормално.

Не мисля, че проблемът може да е в стоп-машинка, защото твърди, че стоповете работят нормално.

Иначе нова стоп-машинка е около 25лв.

Но преди да си погледне стоповете и да замени изгорели крушки е безсмислено да прави друго...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonland

Публикувано Вчера, 14:36

Написаното от теб не значи нищо по простата причина, че е смесица от немски и английски!

Вероятно ти изписва "Bremslicht".

Ако пък сега напишеш правилното вече съобщение в търсачката ще намериш и потенциално правилни отговори!

Колега на мен преди 2 месеца ми изписа същия надпис "Brems light" и го гледах странно (езика на борд комп-а е английски). Не ми светеше задния ляв габарит и левия стоп (мигача и задната светеха). Оказа се, че кабелите на стопа били изгорели... Вариянтите бяха два: нов стоп (целия) или преправяне на кабелите.

Редактирано от eraser87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го преписал правилно,защото имам изгубени пиксели на таблото и не си личи винаги точно,но това е друга тема. Отделно съм на 90% сигурен че е Light,но това не е от значение. Не съм се насочил към 3я стоп,понеже и преди си имаше 1 изгоряла крушка,но не откриваше тази грешка,иначе изписукването е от грешката,която намира.

Аварийните ми не работят правилно както споменах.. не винаги светят точно както трябва,левия понякога не свети,понякога свети и така нататък,както обясних по-горе. Иначе не се сещам дали съм правил компютърна диагностика откакто ми излиза този проблем,ще го направя. Въпроса е,че ако беше от кабелите,щях да имам проблем и със стоповете и с мигача,а това е само при аварийните..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата пуснал темата - на мен това г.вно ми свети от има няма две или три години.То не бяха крушки,стоп машинка,'изкормих' половината салон да търся прекъснат кабел и няма оправия [изморих се да ровя къде ли не-без резултат].Само когато е много топло ту светва,ту гасне и си мисля че проблема май е в самото табло някъде,ама знам ли :nixweiss: .За сега нямам нито време,нито желание да се разправям-иначе ти пожелавам успех с начинанието,и дано отсраниш проблемчето :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...