Jump to content

Фарове Ксенон


dancefourlife

Recommended Posts

Някой може ли да ми препоръча добри ксенонови фарове за Ауди А4 б6 2002-ра.Някой който е слагал и е останал доволен , защото на старата ми кола слагах някакви обикновени или поне не бяха качествени и след една година си заминаха. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оригиналните са ми някви жълти в момента на лупа , ако ме питаш за модел или нещо от сорта не съм проверявал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ама това определено не ми е в категорията :D/> Нещо до 200 лв ако може да се измисли..

ПС.

Извинявам се колега , аз не погледнах по надолу , има ксенони до 200 лв :)/>

Редактирано от dancefourlife
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с един за 80 лв и вече 3-та година колега ;):respekt:

Редактирано от VBI
Коригиране на пост.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ясно дали искаш да си купиш само ксенон или цели фарове с ксенон? Принципно не трябва да се слагат ксенонови крушки във фарове предвидени за халогенни такива. Има едно такова твърдение че ако фаровете са с лупи, значи няма проблем да им се хакне ксенон, но според много източници в интернет, такова нещо не трябва да се прави, не само защото се заслепява насрещното движение, но и защото ксенонова крушка в халогенен фар дава по-лошо осветяване от халогенна крушка. Затова от скоро си махнах неоригиналния ксенон и си сложих обикновени халогенни крушки. Тук има малко информация по въпроса ако ти се чете. Има и още много ако се разтърсиш из google.

За парите които си решил да отделиш, най-добрият вариант може би е да си рециклираш оригиналните фарове и да си купиш едни хубави крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,намери си още четива

До момента почти нищо не си разбрал.

За начало наблегни да си разясниш кой тип фар как си насочва светлината.

И халогенен фар няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли го пишеш това или на автора, колега?

Аз под халогенен фар имам предвид такъв, който е проектиран да се използва с халогенна крушка.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава мисля че ще е полезно и за автора ако разясниш, кое точно в изказването ми е грешно и защо?

Моите фарове също не са перфектни и ще трябва да взема някакви мерки, затова всякаква информация по въпроса ще е полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фар с лупа,ако е в добро състояние с ксенон свети доста добре.На рефлекторен фар в повечето случаи става боза,там светлинния поток се определя от стъклото на фара и с ксенон това на се получава добре и за това заслепява насреща движещите се.

Фара с лупа,преди самата лупа има преграда с профила на потока и там няма драми.

Фарове с лупи които светят много слабо с халогенна крушка,няма да светнат много по добре с ксенона.Трябва да се рециклират или сменят.Крушката е в едно малко рефлекторче и след това е лупата,това малко рефлекторче като прегори или по други причини му падне никеловото покритие,никога няма да свети добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, на мен също не ми е цел да се заяждам, но написаното от теб не обяснява защо аз не съм прав. Може просто аз да не съм написал достатъчно ясно какво искам да кажа.

За ксенон сложен на рефлекторни халогенни фарове не говоря, защото там работата е ясна - заслепяването е ужасяващо. Това което казвам е че да се сложи ксенон на халогенен фар с лупа също не е особено добър вариант. Няма да заслепява колкото рефлекторния, но това не означава че ще свети по-добре отколкото с обикновената халогенна крушка. По-яркото светене не винаги означава по-добра осветеност на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно колеги ... От 3 години само на фарове карам и с евтиния ксенон пак нямам проблеми ! Просто от годините ми вече фарките искат рециклаж и като се прибера в Бг ще ги оправям ! Иначе на фар с лупа 35w ксенон препоръчвам защото като смених с 55 такъв нямаше разлика !!! :respekt: Така че ако автора на темата е с лупи - 4300к 35в свети почти бяло много красиво !!! :zustimm: ако е с обикновенни рефлекторни стъкла - да не бара нищо защото ефекта е по-лош отколкото в помощ за него ! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може би това е оптимален вариант. Лупите заедно с баласти и крушки ще ти излязат под 200лв, а най-доброто е че тези лупи са си проектирани за ксенон. Кофтито е че ще падне играчка да ги навреш в твоите фарове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,

Има фар с рефлектор, проектиран за ксенон. Имам фар с рефлектор, проектиран за халогена крушка.

Има фар с лупа, проектиран за ксенон. Има фар с лупа, проектиран за халогена крушка.

На фар с рефлектор - ако е х4, тоест рефлектора е цял - с голяма повърхност - сложи ли се ксенон има много отблясъци.

На фар с рефлектор - ако е х7 и х7 примерно, рефлекторите са два отделни - с по-малка повърхност - като се сложи ксенон отблясъците са много по-малко.

На фар с лупа - проектирана за халоген, като се сложи ксенон свети много приятно.

Слагайте 35вата ксенон, не вадете очите на хората с 55вата.

Ако фаровете са мръсни - ясно е че няма да светят добре. Ако са за рециклиране - пак няма да светят добре. Ако са нагорели - пак няма да светят добре.

Ако са нерегулирани - няма да светят добре, но за сметка на това ще заслепяват сериозно.

Светлината, която трябва да се търси е 4,3К или 5К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих 35 ватов ксенон на фирма Луксима.Ксенона е уж български и е на цена от 180 лв.Много съм доволен от светенето - 5000к съм сложил и светят перфектно просто.

Ето линк : http://luxima.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Български ксенон ?

хахаха.

ксенона на луксима е китайски, като всички други.

Просто е в малко по-лачена опаковка и не е от най-долнокачествените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, това исках да кажа

че е некво тъпо да ни пробутват същите китайски продукти(НЕ боклуци, защото това че са китайски не го прави боклук)

ама на по-висока цена ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моите фарове са на лупа, но светят жълто , затова попитах дали може някой да ми каже хубава марка ксенон , мене ми трябва самата крушка предполагам , защото лупата си е имам ? И ако реша да взема ксенон , трудно ли се сменят тия крушки вътре в самата лупа ? Не ги разбирам много тия модели и цифри където ги пишете за това не ми скачайте веднага :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...