Jump to content

Проблем с педала на спирачката


L4m3rch3

Recommended Posts

Здравейте колеги. От няколко дни имам проблем с педала на спирачката. Като карам с над 50км и го натисна си намалява както трябва и като падна на около 15-20км и се усеща едно почукване сякаш абс-а рита и имам чувство че спира по бавно. Все едно нещо прихлъзва. Някакви идеи какво може да е ? Колата е а4 б5 1z мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от разместен/изваден датчик на АБС-а на някое колело. Правил ли си нещо по окачването или спирачките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сменях тампони на носачите и един маншон на карето. Утре ще сваля 2те гуми да проверя да няма измъкната букса отзад

Добре де ако е датчик няма ли да ми светне лампата на таблото ?

Редактирано от L4m3rch3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да светне лампа - не става въпрос за извадена букса, а за излезнал 1-2мм датчик на АБС-а от леглото си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като карам с над 50км и го натисна си намалява както трябва и като падна на около 15-20км и се усеща едно почукване сякаш абс-а рита и имам чувство че спира по бавно.

Най вече за спукана и превъртаща гривна на АВС-а провери .. :zustimm:

При не- работещ датчик и АБС-а не работи и няма да го има това почукване и колата ще си спира като кола без тази система ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма търсене при плавно спиране. След малко ще проверя за изваден датчик. Не вярвам гривната да се е пукнала при ремонта на тампоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем миналата седмица, при същия ремонт.

Свалих гумите, натиснха хубаво датчиците в леглата, даже ги чукнах малко и всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото се оказа и при мен. Само че и 2та ще са били поизлязни. Нагласих единия пробва пак чукаше нагласих и другия и сега е спирачкиет са бетон :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре да питам че и аз имам същия проблем ,на предните датчици те са в самия макферсон как да стигна до тия датчици като се махнат гумите...?А друго което забелязах е че като съм дръпнал ръчната на първото палче и спирам по същия начин това скърцане и приритване на педала не се появи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш гумата, и проследяваш кабела който отива към главината, и точно там беше проблема при мене . Дано да стане и при тебе

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...