Jump to content

ABS Memory Error


Recommended Posts

Здравейте колеги.

От няколко дни имам следната грешка в компютъра на АБС.

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-10 - -

ОТ доста изчетени неща по интернет разбирам, че проблемът е в контролния модул на АБС помпата или в самия АБС компютър. Помпата и контролния модул знам, че са до съда за течност на чистачките. Буксата за модула е идеална, няма влага или следа от вода. Няма никакви следи за проблем в нея. Обаче компютъра на АБС не мога да го намеря за да го проверя. Нито е под задната седалка, нито е в дясно под пасажерското място или под / над шофьорското място. Направо се побърках. Не мога да намеря един прост компютър. Вече си мисля, че нямам компютър, а всичко става с модула на помпата.

В РосТех за тази грешка разбрах, че се появява при слаб акумулатор или лошо захранване на модула / компютъра. Акумулатора е супер, зареден и нямам проблем с него. Другата причина за появата и е заминаващ си вече модул / компютър.

Имам нужда от съвет и упътване къде да го намеря този компютър за да го проверя.

Тези почивни дни сменях всички накладки и след проба на колата не ми се появява грешка. Нямам датчици за износени накладки, течността е в нормата, датчиците за АБС на 4-рите колела са добре. Отчетената скорост от тях е еднаква, няма разлика никаква. Лампата и самата грешка се записват не всеки път при палене, а избирателно.

Ще се радвам на всякаква помощ. Колата е А4 Б5 1.8Т 1998 AJL мотор само на предно.

Поздрави и благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега компютъра който търсиш е самият модул който е отпред при казанчето за течност на чистачките чистачкоте , там ти е блока с хидравличните клапани самия електронен блок ба АБС са и помпата.Черната пластмасова кутийка която се захваща със 6 болта с еврейски глави е електронния модул и компа на АБС-са.Обаче тази грешка която ти я изписва съм я срещал на 3 модула за сега а имам над 30 поправени и да ти кажа за сега не съм намерил начин за отремонтирането й.Според мен за да се поправи тази грешка трябва да се префлашне тази памет.За сега единствения лек е смяна на модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и благодаря за отговора.

Почти бях сигурен, че модула и компютъра са една цяло. Лошото е, че теорията ти за префлаш или смяна на модула е единствената възможност за сега. Около 90% от мненията из интернет са такива. Хич не ми се иска да е така, но уви. Лошото е, че незнам от какво се случи това. Както всичко си работи идеално прост се появи това и край.

Лоша работа.

Благодаря ти все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в ELSA директно пишат за грешката -дефектен контролен модул .Пише да се замени и в този случай грешката не може да се изтърка.Модула се намира в хидравличния блок,на предните модели е под задната седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги за съжаление ще се оглеждам за нов блок, няма да има май оправия. Тази сутрин старата песен на нов глас.

Колега autorazsipnik, видях, че имаш ЕЛСА-та. В нея имаш ли списък на всички модули и помпи, които се слагат на а4-ки 98 година. Моята е с номер 8E0614111AB, която е само с АБС. Искам да сложа такава, която има АБС и ЕДЛ, тъй като не се налага никакво преправяне, освен кодировка. Запознах се, че модул само с буквата А ставал. Имаш ли възможност да ми извадиш номерцата или някъде с линк, където аз да се по мъча.

Благодаря ти.

Поздрави

Редактирано от Tsanko Veselinov Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не колега.

Светва лампата за АБС-а на таблото и удивителна на ФИС дисплея. Някой път изчезва грешката и след час, два се появява. Когато не я е записал компютъра, АБС работи - изпробвах го. Обаче даде ли грешка спира и изобщо не се активира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запознах се, че модул само с буквата А ставал. Имаш ли възможност да ми извадиш номерцата или някъде с линк, където аз да се по мъча.

Поздрави

Направих един PDF файл.Виж това ли ти трябва и разбира ли се нещо. Може да го изтеглиш от ТУК .И двата модела не се кодират ,би трябвало само да ги размениш.

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Много ти благодаря. Вечерта след работа ще почета малко. Този с буквата А бил за куатро автомобилите.

Още веднъж благодаря!!!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 9 months later...

Здравей колега, за съжаление сега ти виждам поста. Общо взето проблемът се оправи със смяната на модула.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не колега.

Светва лампата за АБС-а на таблото и удивителна на ФИС дисплея. Някой път изчезва грешката и след час, два се появява. Когато не я е записал компютъра, АБС работи - изпробвах го. Обаче даде ли грешка спира и изобщо не се активира.

 

Здравейте колеги,

 

Да не пускам нова тема

 

След преминаване през дълбока локва при дъждовете, се появи точно това и при мен .

Колата А4 Б5 1,8 ADR 125к.с. Avant, 98г.

Грешката се появява и изчезва, когато си поиска.

 

Има ли смисъл да ходя да ми трият грешката или да търся тоя модул за АBS ?

Къде се намира тоя модул - при двигателя или в купето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

Първо си почисти буксата на самия модул преди всичко. Може да има мръсотия или вода.

 

Модула можеш да го видиш на следната снимка. Модула се вади малко кофти - вдигаш лявата предна гума, махаш я, сваляш подкалника и казана за течността за чистачки. След това с отвертка звезда го демонтираш и при нужда сменяш с друг.

 

elec116-image005.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/65535

 

и аз съм с същия проблем обаче тук пише че може да има проблем в кабелите по продробно в захранването и от там да идва грешката ? как да направя тази проверка колега каде са му кабелите ако имаш време дори да снимаш да видя с очи ще е супер :) а дано се размина с това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват а дано ама надали.Най-често се скапват прословутите тънки алуминиеви жички вътре в електониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...