Jump to content

какви гуми да сложа


kaloian_85

Recommended Posts

Здравейте,въпроса ми е следния:

мога ли да сложа гуми 195/65/15,колата е Ауди 80 Б3 1,8 ПМ?Ще опират ли някъде?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като отвориш предната врата на колата там трябва да има обозначение с препоръчителните размери на гуми. Погледни първо там преди да решиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 15 - ка производителят препоръчва размер 205/50/15, но ако си с високо окачване предполага, че този размер, който искаш да сложиш, ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам на Б3-то си 195-55-15 и не опират.Старите ми бяха на 50.А 195-65-15 блъскат здраво.......личен опит с гаранция.

Редактирано от gosho_bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде блъскат ?

а при мен размерите са написани на лепенка ... като отворя багажника в дясно... има размери за 14ки има и за 15ки... те са за помпането на гумите ама предполагам са си заводските размери... имам ръководство някъде и мисля че вътре бяха писани същите

Редактирано от swindler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195-65-15 блъскат отзад в подкалниците.Качваш 4-ри човека в колата и пробваи.Затова в момента го карам с 195-55-15

Редактирано от gosho_bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7J нема ядове да караш с размера на Светльо smile.gif

Вече от 7 нагоре е добре да е минимум 205 гума zustimm.gif

Аз карам с 205/50/16 и проблем имам само и единствено на големи неравности с висока скорост,но това ще го премахна с новото окачване smile.gif

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 195/50/16 и нямам проблеми.

Колега извиняваи че те занимавам с глупости, но искам да те питам нещо. Харесал съм джанти като на твоята кола дори точно на нея гледах снимки в форума как седят на колата. Централния отвор на джантата става ли точно за Б3 без втулки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид оригинални ? Кои ?

Ако и в момента си с алуминиеви джанти слагаш си същите болтове,ако си на железни е желателно да си вземеш болтове от алуминиеви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид оригинални ? Кои ?

Ако и в момента си с алуминиеви джанти слагаш си същите болтове,ако си на железни е желателно да си вземеш болтове от алуминиеви.

В момента съм с оригинални болтове и желязни джанти 14-ки. Така както си идва колата с тях болтове съм, сигурно са стоманени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си от лети джантаци ;)/>

Ако си от Пловдив или имаш път насам скоро мини ще ти дам zustimm.gif

Проблема на болтовете ми е материала или дължината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай прекалено дълги болтове,пробвай преди това и така.Отпред проблем нема да има,но отзад ще усетиш и чуеш като тръгнеш hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само ме плашиш :D/> Ако сложа болта в гнездото му на джантата без да съм я монтирал, така няма ли да разбера дали ще ми стигнат болтовете отзаде?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я докараха с гуми 195/60/14 и ми се струва,че малко се клатеше/ бяха много стари гуми на 15г/.Сложих зимни 175/70/14- няма ядове.До тук е по- каталог.Сега купих летни 185/65/14 перфектно - по- стабилна е в завой, разлика в километрите 6 км/ч по-малко с ГПС до 120км/ч от показанията на километража.Мислих да мина на 195/50/15 ,но с тези лоши пътища само ядове, според наблюденията от двама приятели. Имам програма на телефона и тя изчислява какво е горе долу допустимо, има и във сайтовете за гуми.За по- големи съвет от колегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...