Jump to content

Подмяна на километраж на Audi 100 C4 2.0 AAD


stankofm

Recommended Posts

Здравейте.Искам да си подменя километража на моето Audi 100 1993 2.0 AAD с такъв от Audi A6 c4,защото моят започна да ми прави проблеми(стрелките на оборотомера и километража понякога забиват).Искам да знам дали може да сложа от А6 Ц4,с електронният показател на километрите(без да преправям нищо),и от кой мотор да си търся(2.0 16v, 2.3 , 2.6, 2.8 )

С две думи искам да знам дали става да махна моят, и да сложа другият и кой?

Редактирано от stankofm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги търсех информация но нищо не открих.Моля помагайте.Тука говорих с един колега кара Ауди 100 Ц4 2.5 ТДИ ААТ,и ми разправя,че сложил без проблем километраж от Ауди А6 Ц4 2.5 ТДИ.Вика само закачаш буксите и си ти.Аз знам,че километраж от Ауди с повече от 4-ри цилиндъра няма да стане,заради оборотомера и за това си намерих от АСЕ,ама не предприемам нищо за закупуване,защото не знам дали ще стане схемата,а съм виждал Ауди-та с такива километражи из разни сайтове

Редактирано от stankofm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си ако намериш белия от 100 S4.Аз на моята 100-ца бях и забол такъв :hilezh: Пак ми беше с ААД мотора и немаше разлика в показанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да е от А6 с електронните показания на километража.Сега не разбрах с две дума ставали да се сложи километраж на Ауди 100 ц4 2.0 8V AAD,такъв от Ауди А6 ц4 2.0 16v ACE БЕЗ ДА СЕ ПРЕПРАВЯ НИЩО ! ! !

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги никой ли не е правил тази гимнастика ? Моля помагайте ,че стана вече много тегаво.Викам си тука ще науча в тоя форум кое е първото "Яйцето или Кокошката" ама уви.Моля ПОМАГАЙТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме гложди този въпрос дали ако сменя само уреда (километража от А6цата) и закача буксата дали ще работи и показва адекватно. :nixweiss:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно няма отговор на нашият скромен въпрос.Май първо ще трябва да си купим по едно табло от АСЕ и да го монтираме и тогава ще разберем.Мерси на всички :steinigung::respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме гложди този въпрос дали ако сменя само уреда (километража от А6цата) и закача буксата дали ще работи и показва адекватно. nixweiss.gif/>

Не може да смениш само километража на 100 с уред от А6. Голямата платка на 100 и на А6 са коренно различни.

Явно няма отговор на нашият скромен въпрос.Май първо ще трябва да си купим по едно табло от АСЕ и да го монтираме и тогава ще разберем.Мерси на всички

Можеш да сложиш табло от А6, но ще имаш известни проблеми с АБС-а, с индикацията (!) на чека, с показанията на температурата на охл.течност, с показанията на оборотомера и т.н. Ако искаш пиши на лични като започнеш монтажа, ще ти обясня какво да направиш за да работи коректно. Аз съм с бяло табло от S6 на 100-така.

Ето ти няколко теми по въпроса - цък цък има и още, потърси с търсачката

Редактирано от orlin_emilianov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Аз правих тази процедура.

Колегата в предният пост е дал линк към моята тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=132227&st=0&p=1928069&fromsearch=1entry1928069

Ако закъсаш нещо пиши на лични и ще помагам с каквото мога :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...