Jump to content

СМЯНА НА МАСЛО


Georgi Valeriev

Recommended Posts

Здарвейте колеги, исках да ви попитам за смяна на масло на Ауди Олроад 3.0 дизел куатро 2007г. , да ли е добре да го сменя с РЕПСОЛ. ДО сега карам само с Кастрол но ми препорачват РЕПСОЛ като хубаво масло и пък е и по ефтино разбира се.

Благодаря на всички за мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя РЕПСОЛ е много прехваляно масло. На старата ми А4 1.9ТДИ и сложих това масло и на 5 000 км ми светна лампата че няма, а тя никога не го е пипала маслото, така че прави си  сам изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако отговаря на стандарта 507.00 и е от проверен източник не би трябвало да е проблем с каква марка караш....  сега колко е "проверен" източника е друга тема :)

 

Колко по-евтин е на литър тоя Репсол та да си заслужава усилието ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай си оригиналното масло да ти е мирна главата. Повече от 20лв разлика едва ли ще докараш на смяна, и за тия пари дали си заслужава да го мислиш въобще...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз знам същото...маслото което купувам оригинално на VAG Longlife ІІІ е ,,Кастрол", но брандиран с логото на ВАГ и марките, собственост на концерна....................

Какъв Мегуин??? Какви пет лева???

 

Това си е ,,Кастрол".....Само че оригинален, а не като продавания масово по магазинната мрежа у нас....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото знам и ваг маслата пак се правят според местонахождение. демек за бг пазара са произведени най вероятно в гърция или турция, освен ако не са специфично внесени от дистрибутора. но това може да се разбере по печат или и аз нз как...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, първо се пълни масления филтър и след това наливаш в мотора... иначе докато качи налягане при първото палене след смяната, ако са се поотпуснали горните обтегачи и може да прескочи верига и мотора става на салата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо да се купува оттук,след като 0w30 Кастролско по 507.00 идва до тук на 120 лева от Е Залива...мисъл,на която не отдавна ме наведе Ауди БГ юзер(Бог да го поживи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...