Jump to content

Кой мотор е най-подходящ за Ауди 8Р Спортбек - около 2006 - 2007г.


Recommended Posts

На FSI може ли да се сложи газ?? Май нямаше смисъл, защото газовата трябва да пуска и доста бензин заради дюзите.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На FSI може ли да се сложи газ?? Май нямаше смисъл, защото газовата трябва да пуска и доста бензин заради дюзите.

 Мисля, че не е препоръчително да се слага газ на FSI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така казват всички,които сутрин се вслушват в ритмичното тракане на печката под капака,държейки тресящия се волан с радостна усмивка,че зимата е запалила и все още не е толкова студено,че нашата качествена нафта не е станала на желе.После със свито сърце от някой неравномерен такт се питат кога ли ще дойде времето за смяна на някоя(и) дюза,дали турбината се е зацапала или просто си е изпяла песента,ами помпата как ли е положението там.После потеглят със стоплена душа от разхода изписан на борда,НАЙ-ГОЛЯМАТА ЗАБЛУДА,а дирята черен дим допълват цялата идилия на заклетия дизелист.

 

Бих добавил и липсата на парно ако някой е спестил допълнителния модул за подгрев. А разхода в обогатителен режим зимата гони тоя на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На никой мотор не слагай газова мен ако питаш - икономията се връща с лихви рано или късно!!!  :verweis:

 

Особено ако имаш и чип тунинг и газова лихвата е петорна....... :stupid: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено ако имаш и чип тунинг и газова лихвата е петорна....... :stupid: 

Ей къв чип тунинг вееее, гръмва мотора, турбото, съединителя и още кво ли не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих добавил и липсата на парно ако някой е спестил допълнителния модул за подгрев. А разхода в обогатителен режим зимата гони тоя на бензин.

 

Не го приемай като заяждане колега,но си много далеч от истината.Казвам го от личен опит:с бензиновата градска малка кола разхода зимата ми беше 12/100,но за сметка на това лятото с клима беше 11/100,докато сега с градската дизелова кола съответно е 7/100 зима,6,5/100 лято с климатик - и двете коли за в един клас,относително тегло и мощност на мотори почти еднакво.Така погледнато нещата доста далеч остават от разхода на бензин.

 

Отделно от това към zografa: и аз така говорех и мислех докато карах само бензинки,но поне виж някой твой приятел с наистина добре поддържан и в добро състояние дизел.Иначе комшията до мен всяка сутрин цъкаше с език как може неговата зафира да подгрява 2 пъти и едвам да пали,а моята ибиза/карано и от жена ми/пали и без подгяване/понеже тя понякога не гледа разните там лампи по таблото след като не са червени/.

 

Може и да не харесате този пост,но дотук вие двамата не само че не сте казали нищо съществено,но не сте и напълно прави.Хубаво ще е да давате аргументирани съвети от личен опит,професионално мнение обосновано на факти,а не просто аз така съм чувал и на приятеля ми приятеля каза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ти се виждат 75 хил.км на 1.6 HDi комън рейл 2-ро поколение с пиезо инжектори дадена ми с надпис на километража 35 км. . Малко ли е за да давам компетентно мнение. Разход зимата смесен 7.5/100 лятото около 6.5/100. При работа на място и -5-0 градуса целзии и трябваха 25 мин. за да почне да разразява прозорците нормално. Сега се возя в 2.0/16V автоматик бензин с ГИ срещу около 12.5-13/100. парното идва на 2-рата минута при същата температура.....

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спам:

С риск да влезна в полемика с теб как ти се струва 1,6 хди 2ро поколение 2 бр /сега 1/ ,1 бр тди 90 кс,1,9 тди 131 пд,3,0д 218 кс/6так/,2,5 црд/МБ мотор/,2,1 тд рено.Или пък малко бензинови:1,6 105 кс,2,0 150кс /6так/,1,3 Хлопел 2 бр,1,8 VW.Дали съм покарал и плащал гориво и ремонти + обслужване,имайки предвид че от 17 годишен аз се занимавам с поддръжка и ремонти на колите в семейството - вече моите на моето семейство + тази на баща ми +тази на тъст ми.

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   ако се мисли по този начин коя кола колко ще гори..  дали бензиновата  или печката ще гълта литър повече..или коя от двете милионерки ще здаде багажа първа ..

 

и двамата сте за велосипеди :hilezh: :hilezh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз приключих с нафтата като гориво за лек автомобил. За лекотоварни и джипове е незаменимо. В полемика не ми се изпада, за лична кола дизел няма да си купя.

Отделно на всеки запален дизелист обикновено му предлагам да застане зад собствената си кола и да подиша чистия въздух от ауспуха докато подавам малко газ отвътре и после експеримента наобратно на някоя от моите бензинки. Сега ако ми обясниш как от всичките изброени от теб дизели никой никога не е пушил няма как да ти повярвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...