Jump to content

Ауди А3 проблем с скоростите


italianeco

Recommended Posts

Здравейте колеги порових се добре в форума доста неща разбрах обаче все пак искам ако може и някой намери време да ми обърне внимание малко за моя проблем .

Така почвам с това че смених съединитела пален комплект оргинален на Закс поръчах го  от Германия сменен е колата се подобри значително обаче ми остана един проблем който много ме дразни а той е следния:

При включване на скорости няма значение коя 1,2,3,4 или 5-та няма значение коя има проблем че трябва да ги включвам бавно иначе 1-ва или задна ръкат понякога пак 1-ва или задна не искат да се включат влиза до половината и не иска да мръдне повече пробвал съм с напомпване на съединиля става с тръгване на 2-ра пак става обаче е много дразнещо има и лувт на лоста при включена скорост казаха ми дали е стабилизатори после някакви ябълки на лоста или незнам кое обаче идея си нямам ако може някой да ми помогне ще съм много благодарен :

Аудито е 1.8 125 кончета 96 г

Благодаря предварително на отзовалите се колата я имам от 2 години и не бях пипнал по нея обаче от няколко месеца като се почна си еба майката направо не се спря извинявам се ако съм досаден .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и най-вероятно са ти за смяна пластмасовите втулки на лостовата система и след това трябва да се регулира.Аз бих ти препоръчал да си смениш и маслото на скоростната кутия също така и смяна на спирачната течност на цялата система както не забравяш и съединителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем ОК има нещо интересно когата я ритна на старт и е неустойчива тръгва ми на едната страна не го прави всеки път и волана се държи странно не е тая кола карал съм я лудо по завой и сега няма нищо общо ще сменя маслото на хидравликата ше сменя спирачната течност и долната помпа на съединитела че когато го сменяха се била оронила някаква втулка на помпата ще я сменя и нея и ще видим дано се оправи ама ме е страх че много парички ще ми излезе смяната на спирачната течност ама ше го майстора на мен ми казваха за стабилизатори че било от тях ама направо ми писна от майстори и за това търся приятелски съвет :

Благодаря ти поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти 1 литър спирачна течност коя струва от 10 до към 20 лв. зависи каква марка ще си вземеш.Аз слагам Ferodo и е 12 лв.Маслото за скоростната кутия е около 60 лв. худравличната течност е около 20 лв.Къкви стабилизатори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за разходите съм доволен супер мисля да направя всичкото на куп ОК много ти благодаря а СИНХРОНИЗАТОРИ извини ме бях се объркал не е стабилизатори а е СИНХРОНИЗАТОРИ :

Поздрави Адриан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги порових се добре в форума доста неща разбрах обаче все пак искам ако може и някой намери време да ми обърне внимание малко за моя проблем .

Така почвам с това че смених съединитела пален комплект оргинален на Закс поръчах го  от Германия сменен е колата се подобри значително обаче ми остана един проблем който много ме дразни а той е следния:

При включване на скорости няма значение коя 1,2,3,4 или 5-та няма значение коя има проблем че трябва да ги включвам бавно иначе 1-ва или задна ръкат понякога пак 1-ва или задна не искат да се включат влиза до половината и не иска да мръдне повече пробвал съм с напомпване на съединиля става с тръгване на 2-ра пак става обаче е много дразнещо има и лувт на лоста при включена скорост казаха ми дали е стабилизатори после някакви ябълки на лоста или незнам кое обаче идея си нямам ако може някой да ми помогне ще съм много благодарен :

Аудито е 1.8 125 кончета 96 г

Благодаря предварително на отзовалите се колата я имам от 2 години и не бях пипнал по нея обаче от няколко месеца като се почна си еба майката направо не се спря извинявам се ако съм досаден .

Колега ако си си управил проблема кажи как имам същия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз имам същата кола и имах такъв проблем. Смених съединителя с оригинален и скоростите почнаха да правят проблеми, както е описал колегата по-горе. Майсторите бая се изтормозиха с моята кола, но се оказаха синхронизаторите и помпите на съединителя. И двете бяха протекли мъжката. Смениха ги и двете помпи (продават се комплект) и сега скоростите си взилат перфектно и мазно

Редактирано от tsetsik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега би ли споделил, ако не е тайна, какво струваха въпросните синхронизатори и помпи, както и за труд, какво ти поискаха, че и на мен понякога задна не иска да влезе от първия път. Мислех си, че със смяна на маслото ще се реши проблема, но по-логично ми се струва твоето решение :)

Поздрави!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за съжаление, не са никак евтини. Жилата (синхронизаторите) не ги смениха а ги регулираха колкото се може и имат много лек луфт иначе нови са 400лв, помпите (комплект) са към 150 - 200лв, аз сменях съединител, пистов ремък, обтяжна ролка на пистовия ремък, отстраниха ми един теч на масло + части + труд, всичко тотал - 800лв. Но го имаше и момента, че са мои хора и ги помолих да работят с качествени части (не китайски). Като взимах колата ми казаха, че е могло и по-евтино, но нали ги помолих без китайски (евтини) части

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, моя е грешката, незнам защо си мислех, че синхронизатора е жило, образовах се на тази тема вече, но тогава възчожно ли е да се регилират синхронизаторите и възможно ли е да имат луфтове или не съм разбрал правилно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...

Здравейте приятели! Имам Ауди А3 2003 година 2.0 ТДИ с ръчна 6-степенна кутия! Изведнъж спря да включва 1 скорост,2 скорост и задна! Какво може да е станало? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери тампона на скоростния лост (хлабав/изваден) - ако има голям луфт може да не достига до необходимото положение за да включва на крайните (ляво/дясно) скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...