Jump to content

Подгряване на огледала А4 Б5 фейслифт


streetracer1

Recommended Posts

Колеги, здравейте! Изчетох какви ли не теми по този въпрос, но така и не схванах три неща. Първо: При фейслифта какви трябва да са огледалата - с или без датчик и респективно ако са без да разбирам ли, че се пускат заедно с реотаните на задното стъкло? Второ: Има ли някакъв бушон за тази екстра и кой е той? Трето: Ако са с датчик трябва да има 12 волта на двете букси в огледалото постоянно, а ако са без 12 волта трябва да има при пускане на реотаните на задното стъкло нали така? При мен огледалата са без подгрев, с прецакана амалгама и искам да се възползвам от окабеляването и да си сложа такива с подгрев. Благодаря Ви предварително! 
Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз пртедполагам че си датчици в самите огледала правилно си разбрал до кабелите трябва да има постоянно напрежение като дадеш контакт , другото , за бушона мисля че е номер 9 аз също съм с гадните датчици и съм пуснал тема искам да ги преправя да се пускат през нагревателя за задно стъкло имам и 2 обикновени огледала без датчици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрева на огледалата се пуска автоматично когато температурата на околната среда падне под +5 градуса.Вързани са с датчика за външната температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичките теми и опит съм стигнал до извода, че до 1997 подгрва се пуска със задния джам, след това автоматично чрез датчик в огледалата.

Тоест ако сложиш огледала с датчик на на кола преди 1997 и искаш да ги пускаш например когато вали, а навън е топло, няма да стане. Същото е и ако сложиш стъкло без датчик след 1997, ще пекат постоянно и ще изгорят.

Решението за след 1997г е да сложиш стъкла без датчик и да ги вържеш на бутона за задния джам.

Ако някой го е правил да каже как. Най добре с отделно реле за по безопасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за външна температура е този пред радиатора нали? При мен незнайно защо го няма, но си набавих и трябва да го сложа. Проблема е, че горе при казанчето за хидравликата имам само две букси, губи ми се тази за датчика... Как се познават огледалата когато имат датчик? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 97-ма подгрева на огледалата се включва от бутона за задното стъкло. Предпазителя 10А е в ключа.

След 97-ма няма бутон за включване - с подаването на контакт през 10А предпазител №9 отива напрежение към огледалата и термопредпазителите в тях изключват при достигане на определена температура.

 

Ако нямаш напрежение - виж предпазителя и провери за окислени букси или прекъснати кабели между вратата и купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля да ги направя мойте през копче че едното грее нон стоп , а другото когато си поиска обаче не мога да намеря схемата за ауди 98г може ли някой да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам обаче съм взел 2 нормални стъкла в скоро време ще бъдат изхвърлени идвете и ще си ги вържа на копчето тва е голяма глупост с тя датчици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тотално липсва бушон в гнездо №9... Мисля, че даже нямаше крачета за бушон... Каква е процедурата сега?

Значи остава само един вариант - търсене по цвят и с мултицет...

Бодеш в буксата на огледалото и после редиш по предпазителите и релетата. Голяма играчка е, но...

Сега ми дойде на ум - да не би инсталацията на вратите да има оставени кабели за подгрев, а тази на купето да няма?

Разкачи буксата между предна врата и купето и виж дали има всички кабели и на двете страни.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И аз да попитам нещо ,че днеска така тръгнах да регулирам дясното огледало и неработеше нагоре/надолу,та пипам огледалото да го вдигна малко и то направо като котлон горещо,лявото не пече,отворих го и махнах единия кабел и спря да пече,това да разбирам че е вследствие ,че лявото не бачка и затова пече постоянно дясното така ли ?Когато беше студено лявото си грееше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм пр и мен и дясното и лявото имят датчик сега изхвърлих и двете защото печеха и се бяха разлепили махнах бушон 9 и сега няма 12 волта до тях сложих обикновените стъкла за сега трябва да намеря как да ги свържа за копчето на задния джам , само да вментна колата ми е 99 година преди фейса с стария климатроник , по шаси излиза 99 г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...