Jump to content

Липсващи релета за ACE


Rivares

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Моля тези,които са запознати с двигателя ACE,да ми помогнат да разбера кои са липсващите релета( и дали изобщо има такива) на таблото с бушоните. Колата е Audi Coupe 2.0 16V , 1993г. . Благодаря предварително !

post-4492-0-07492700-1375442803_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Всичко ли ти работи? На пръв поглед моето изглежда същото. С климатроник ли си? Празните места са за различни функции/окомплектоване/моторизации на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,колата е с климатроник,ABS,ел стъкла и огледала. Какви други екстри би трябвало да има едно Coupe от тази година ? Цялата работа тръгна оттам, че прочетох в една форумна тема за релетата управляващи скоростите на перките на вентилатора (2,3,11),и понеже сега се мъча точно с тези перки,то реших да попитам дали в крайна сметка  някое реле не липсва."Майсторите" само свиват рамене като видят този двигател......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релето за 1-ва степен не се вижда на снимката, а това за 2-рата степен и охлаждането на мотора при загасен двигател е под волана , номера му е 272,



eccec93a336171b6.JPG
 



f6ce5212f6c2106c.JPG
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.Благодаря колеги ! Ще огледам релетата за които колегата  bagera979 спомена и тогава ще коментираме отново дали е имало някакъв резултат. 

Редактирано от Rivares
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , има ли развитие на въпроса който разрешаваш?Ще следя темата с интерес защото и аз имам липсващи релета в кутията с бушоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега проверих моите, ето снимка: https://www.dropbox.com/s/v1q5fw7h8xp0qm6/releta_moi.jpg

 

Нямам 2,4,8, които като гледам по схемата качена по-горе от колегата bagera 797 (благодарско за схемите), не са важни - 2 е not-used, 4 е за пръскалки за фаровете (все още не съм си сложил), и 8 е някакво мостово реле, никаква идея каква му е точната функция, трябва да се разучи.

 

Та гледам аз на твоята снимка, на която не се вижда дали имаш реле за вентилатора/ите за водния радиатор (най-вероятно го имаш, но много лошо ако го нямаш). 6 виждам го нямаш, което мисля че е за вентилатора в купето. Демек би трябвало да не ти работи той. Ако работи, значи под heater fan relay се има предвид друго. Но в колата други перки няма :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При загасен мотор включването на перките зависи от един датчик. Пуснат/загасен мотор, те се управляват от едни и същи релета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой номер е релето което пуска перките при загасен двигател ??

Номера му е 272, незнам чия е снимката, там има  боднатото реле 272,на поз. 3 , това би трябвало да е под волана на поз 18.

8 си е мост,( има го  на снимката) реле 6 е за вентилатора в купето , в комбинация с климатик, включва 1-ва степен на вентилатора заедно с пускането на климатика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги !
Имам един въпрос:

Единия кондензатор от релето за втората степен на винтилаторите ( реле 3 на таблото с бушоните) ми се пръсна. Може ли някой да ми каже параметрите на този кондензатор, за да си го сменя понеже моя така се е пръснал че .... :( Ще прикача снимка на въпросното реле и ще отбележя със стрелка кой е пръснатия кондензатор - двигателя е 2.0е 16v
http://dox.bg/files/dw?a=81cff9923f

 

Редактирано от DokatA_09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия сив кондензатор е 1uF/16V а другия 4uF/16V. Виж кой е здравия и си купи другия. Провери също и трите транзистора, диодите и ценеровия диод /онова стъклено топченце на третата снимка над жълтия кондензатор/. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно, дефектира ли елемент.. то това е съпроводено с дефектирането и на други елементи в схемата.
Вземи си реле втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...