Jump to content

Инсталация за теглич А4 B6


Recommended Posts

Здравейте Колеги,

Другата седмица ще слагам теглич и се чудя дали с VAG COM може да се настрои компютъра без да се слага допълнителен Smart Modul да лъже светлините,тук     http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Trailer_Hitch_Retrofitting_%288E%29     намерих нещо,но незнам дали ще свърши работа.

Някой слагал ли е допълнителна инсталация и дали е запознат какво се прави точно?

Мисля да сложа направо 13 пинова букса.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 13 пиновата букса не е ли доста по скъпа от 7 пиновата? При това, ако ти се наложи да ползваш ремарке или каравана или каквото и да е  и ти трябва  преход 13 към 7 той е около 30 кинта по спомени. Мисля, че 7 пинов куплунг е по-добър вариант - моя гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте Колеги,

Другата седмица ще слагам теглич и се чудя дали с VAG COM може да се настрои компютъра без да се слага допълнителен Smart Modul да лъже светлините,тук     http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Trailer_Hitch_Retrofitting_%288E%29     намерих нещо,но незнам дали ще свърши работа.

Някой слагал ли е допълнителна инсталация и дали е запознат какво се прави точно?

Мисля да сложа направо 13 пинова букса.

Здравейте,

 

Знам, че темате е малко стара, но понеже и на мен ми предстои подобно упражнение - мога ли да попитам дали има отговор на въпроса за допълнителния модул за светлините. Задължително ли е да се ползва? Има линужда от кодиране? Ако има проблем - може ли да се реши с диодни светлини на ремаркето?

Колата е А6 2001.

 

Благодаря много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което аз намирам като информация е, че за някои модели се налага слагане на smart module когато ще се използва ремарке, за да не отчита грешка компютъра при допълнителния товар от светлините на ремаркето. Не намирам обаче информация, за кои модели/години е валидно това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това може да се тества изваждаш крушката примерно на стопа караш на безопасно място и ако нямаш грешка значи компа не следи за ток към задните светлини, монтираш кабелите и ако след каране някой бушон изгори ще му мислиш.

Аз карам б5 и скоро ще си монтирам оригинален теглич вестфалия засега отлежава в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...