Jump to content

Въпрос относно директно палене на газ-проблем ли е?


Recommended Posts

Колеги,моя ГИ е Фобос 1 и никога не съм пробвал досега да я паля директно на газ.Някой ми беше казал че това се прави само при авариен случай и не е желателно да се прави често или всеки път,вредно било,за кое не разбрах.Единствено се сещам че преминаванато на газ става когато загрее двигателя до определена температура и вероятно не е добре при студен да се прави.Така ли е наистина и има ли някакви предимства такова палене или само вреди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай го, особено сега като захладнее , почти няма да е моеш да запалиш директно или ако успееш, ще е много трудно - 2-3 опита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм с ГИ Фобос 1 и мога да паля директно на газ в авариен режим.Не е проблем,ако скоро си угасил колата или ако времето е топло-пали си нормално.Ако е изстинала тогава не е добре да се пали директно на газ-мн трудно,ако изобщо запали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с Фобос,можеш ли да обясниш как точно да паля на газ защото никога не съм го правил и не знам как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,натискаш копчето за газта и даваш на контакт и палиш.Важно е,при натиснато копче на газта при даване на контакт да светне оранжев сигнал,а не червен.Ако светне червен,пак отначало.Като не е дигнала оптимална температура за минаване на газ,свети червена светлинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не добре затоплената/изпарена газ ебава мамата на уплътнителите на буталцата на газовите инжектори. Затова се казва че това палене е само аварийно в краен случай (например ви е заминала бензиновата помпа). Не мисля че ще осъществите неземна икономия като го правите това често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при първи старт (когато колата е напълно изстинала) не е добре да се пали на газ.Ако е на 70 80 градуса не виждам нищо притеснително,така или иначе като я запалиш на бензин ще обърне след няколко секунди на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...