Jump to content

смянa лaгер нa преднa глaвинa нa 1.8 125коня


Димитър А3

Recommended Posts

здрaвейте колеги! Предният лaгер нa дяснaтa глaвинa се рaзби и трябвa дa се смяня н,но ми кaзaхa от един мaгaзин зa aвто чaсти че не можело .Питaм вaс кaто по знaещи възможно ли е дa се смени и aко дa имa ли смисaл от мaките или нaпрaво новa глaвинa дa си купя ,a някои от вaс aко имa отA3 1.8 125 коня дa ми кaже блaгодaря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сменя се избива се на преса и се набива новия ако си от София мога да ти взема лагер с отстъпка и да ти го сменя ако имаш интерес пиши на ЛС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как е че съм сменял на 10 коли последните 2-3 месеца сигурно и не съм видял нещо различно

Редактирано от D-M@X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как е че съм сменял на 10 коли последните 2-3 месеца сигурно и не съм видял нещо различно

Ами първо се маха осигурителната зегерка  и чак тогава се избива . :D

И като кажете "избива се на преса" звучи лесно като цифровизацията, :)  ама не е толкова лесно, вътрешната черупка на лагера почти никога не излиза заедно с него а остава на главината и свалянето и си е тегава работа ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е много ясно че се маха зегерката аз го казвам по общо не съм тръгнал да обяснявам едно по едно какво се прави ,а вътрешната черупка после я вадиш със скоба не е проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как е че съм сменял на 10 коли последните 2-3 месеца сигурно и не съм видял нещо различно

Колега,просто постна точно преди мен.Не беше насочено каро отговор на твоя пост

Моля да ме извините!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Явно така се е получило пък и аз викам човека уж майстор пък да не знае :D

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да си вземеш лагера от магазин (фирма) която продава лагери, а не от магазин за авточасти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега външната черупка излиза на преса ако имат достатъчно точен дорник, а вътрешната ? За нея няма скоба , или се пили много внимателнн с макък флекси или ако не можеш - главина от моргата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Темата е стара, но да се включа и аз. Понеже се сблъсках със този проблем на предно ляво колело. Има луфт и в движение издава шум. Смяната на лагера може ли да стане в домашни условия? Естествено нямам преса за лагери та се чудя какво мога да използвам вместо нея за изваждането на стария и набиването на новия лагер. Имам худравличен крик (бутилка) и си мислех ако го запъна някъде и използвам нещо за подложка с диаметъра на лагера дали няма да се получи. Гледах клип в youtube как един беше нагрял самият шенкел и само с няколко почуквания успя лесно да вкара лагера. всякакви идеи са добре дошли ако някои е измилил нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш,ама трябва да си намериш същия размер.Например баща ми има дорник от камиона с точния размер.Но според мен иди в сервиза,свалят главината,на пресата избиват лагера и докато си изпиеш кафето са готови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...