Jump to content

Зумер за фарове само за шофьорската врата


R@do

Recommended Posts

Колеги,

към момента зумера за забравени фарове ми пищи при отваряне на която и да е врата на колата ( Ауди 80 Б4) или багажника, което е доста изнервящо. Как мога да направя така, че да сигнализира само при отваряне на шофьорската врата. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зумера се включва от бутоните за отворена врата(тези които ти включват осветлението в купето и багажника).Следователно трябва да изолираш всички бутони с изключение на този на шофьорската врата,което не е вариант,защото ще загубиш интериорното осветление. Другият вариант е да сложиш допълнителен бутон на шофьорската врата,който да е само за зумера,после да намериш точно от къде взима сигнал и да го преместиш на допълнителния бутон. Стабилна заигравка с неясен резултат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се ровил в схемите,но доколкото си спомням бутона на шофьорската врата е двуконтактен точно с тази цел,за да може да управлява осветлението при отворена врата,а с другия си контакт да включва зумера.При теб,за да се получава този ефект, или някой го е заменил с едноконтактен и е "творил" по ел.инсталацията,или се е повредил и пуска маса към зумера от другите бутони.

Ето какъв трябва да ти е бутона на шофьорската врата:

 

023252393.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не е на всичките с двуконтактен ключ или аз съм попадал на Б4 с обикновен(заменен с такъв). :nixweiss:

Колега,свали си бутона и виж какъв е. Ако при теб е двуконтактен ,явно трябва преглед на кабели почистване и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е "изчезнала" тази функция след монтирането на алармата ако е допълнителна - примерно да са "окъсили" двата кабела на въпросното ключе :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми свири само при шьофьорксата врата, но пъ нямам осветление в купето и което найв ероятно е от алармата и и си мсиля дали при Вас проблема не е пак от алармаа както е написал колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двуконтактно ключе може да си свалиш от шофьорската врата на Б4-ка във всяка автоморга.Ще ти се наложи,обаче и малко да "пипнеш" ел.инсталацията,т.е. да разделиш кабела,който отива към плафоните от кабела към зумера,за да може да ги управляваш индивидуално.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... сега като прочетох темата се сещам, че и аз съм така.Зумерът се включва от всяка врата, за багажника не съм сигурен.Утре ще разгледам ключето какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на мен вчера ми направи впечатление нещо интересно , до сега не беше правила така, смених едната крушката над номера,че беше изгоряла и сега ако оставя колата на задна скорост, и отворя шофьорската врата и започва зумера да звъни, нормално ли е? При вас така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...