Jump to content

Проблем с парното на Ауди A4 (B5)


ALL Red

Recommended Posts

За да стигна до клапите, нужно ли е да свалям цялото табло?

 

 

Не само жабката на 5 винтчета , отпреди 2 дена съм с ново радиаторче и преди да го сменя проверявах клапите като демонтирах само жабката и се виждат перфектно дали работят :)

Редактирано от Blese
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги карам а4 б5 95 г. АДР мотора. Имам проблем с парното в краката - на прозореца и в средата грее 6+ ( след смяна на термостат съм) , но в краката дори не отмъцва никакво го няма. С парно съм без климатик/ климатроник. Загрява бързо и грее силно, но не и в проблемната зона. Помагайте моля ви, краката ми замръзват :))) хаха

Редактирано от Loveaudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здр. колеги имам колата от няколко седмици и още не сам в час,след обслужване(ремаци,масла и прочие) спря да духа топло парното а колата си загрява на 90 градуса,вазможно ли е да е объркано нещо при ремонта или и аз да търся проблема по клапите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да се позанимавам с колата и да и 2-та маркуча са еднакво топли,но все пак пак го обезвъздоших и пак е същото,обаче като го пусна да върти въздуха само вътре и на най-ниска степен на вентилатора и се усеща малко топлинка .Някакви идеи? :nixweiss:

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята колега е смяна на радиаторчето това,че са топли маркучите не значи че не е задръстено със мръсотия.Радиаторчето е като серпентина и реално водата минава само през много малка част от него (10%) което не е достатъчно.Аз също моето го промивам вече 2 години преди зимата,но и аз ще свалям табло и ще сменям няма друг изход просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или клапи или радиаторчето е запушено. 

На един приятел; на Голфу беше така на 1ва степен духа що годе топло, но на 3 4-та няма никой и се оказа радиатора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията колеги тея дни ще пробвам да го промия и ако не стане ще си казвам молитвата и ще го свалям това толко страшно за мен табло :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених радиаторче преди около месец-два. духаше що годе топло в началото, обаче сега като стана студено вече, парното никакво го няма, сега нз какво трябва да следва, обаче колата стои навън и сутрин си е сибир :д..

А4 Б5 АФН

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги  :eusa_angel: До днес и аз страдах с това парно :eusa_wall:  !!! До като карам духа някакво топло но като спря на място почва да духа хладно :buhu:   Смених термостата , но уви без никакъв резултат същата история , а маркучите за радиаторчето са топли горят аз парно нямам :icon_cry:  Днес реших да промия радиаторчето на парното :rock:  Промих го няколко пъти с маркуча от чешмата първо на едната страна после обратно , но само с вода без никакви добавки просто за проба и резултатът вече е на лице :heiss:  Имам парно даже ръката като си сложа на въздуховодите си е бая топло даже гори :sporty:  Дано съм ви помогнал    А4 ТДИ 110  :zustimm: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених радиаторче преди около месец-два. духаше що годе топло в началото, обаче сега като стана студено вече, парното никакво го няма, сега нз какво трябва да следва, обаче колата стои навън и сутрин си е сибир :д..

А4 Б5 АФН

може би има въздух в радиаторчето за парното пробвай да обезвъздушиш от маркуча дето ти е от лявата страна на радиаторчето дето е с дупчицата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...