Jump to content

маховик


Anton Dinev

Recommended Posts

  • 1 month later...

здравейте!  намерих си маховик от  АЦЕ мотор, но на зъбното колело, което е на самия маховик е откъртено едно зъбче (при демонтажа са държали на конрта на него за да го освободят от двигатела), Въпросът ми е мога ли да прехвърля зъбното колело от демферния маховик на този едномасов маховик и друго дали ще е проблем да го поставя така със счупения зъб, ако не става замянатa

 post-46210-0-52290000-1389631809_thumb.j

Редактирано от Anton Dinev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се вярва един зъб да окаже някакво влияние. На дали стартера зацепва само на един зъб  :unsure: . Аз лично си мисля, че няма да имам грижи ако го сложа, но искам да чуя мнение на колеги- автомонтьори (ако има такива де)  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш си на идея, какво влияние ще окаже, ако извадиш късмет тоя счупения зъб се окаже в един момент срещу колелото на стартера.  :hilezh:

Особено, ако няколко месеца след слагането на маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би си прав, колега!

 трябва да намеря някой демпферен маховик, за да му измеря вътрешния диаметър на този венец и да го сравня с този на обикновенния. Ако са еднакви ми казаха, че може да се избият и да сложа моя здравия на мястото на този със счупения зъб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Толкова трудно ли се намира такъв маховик от АЦЕ? И само информативно колко им търсят на тия маховици? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам по колко вървят маховиците, На мен тоя ми попадна за без пари и за това се интересувам дали може да се прехвърли тази зъбчатка(или както там се нарича) от оригиналния демпферен на този, Знам, че се избиват като се нагреят леко, но не знам вътрешния диаметър на едната и  другата зъбчатка дали е еднакъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова трудно ли се намира такъв маховик от АЦЕ? И само информативно колко им търсят на тия маховици? 

Между 25 и 140лв. зависи от продавача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам, маховика на А4 няма ли пин за датчика за палене? Ако има, как я мислите тая работа с маховик от мотори с механична инжекция? Ще им набивате допълнително ли?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само да питам, маховика на А4 няма ли пин за датчика за палене? Ако има, как я мислите тая работа с маховик от мотори с механична инжекция? Ще им набивате допълнително ли?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

На 1.8т АЕВ става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам, маховик от 1Z става ли на AFN? Трябва ли да се сменят и феродов и притискателен диск, или може да се ползват тези от AFN-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да полсваш сегашния притискател и феродо трябва да сложиш феродов с пружини и съответно друг притискател коплекта с отстъпката на закс излиза около 200-220 лв и 50 лв за твърд маховик работата е около 100 лв  грубо 400 лв трябва да те оправят за твърд комплект за мекия маховик някъде около 800 лв коплекта с отстъпки и 100 лв за труд стават 900 единственото е че при дизелът незнам дали няма да се появят вибраций иначе при бензин както е при мене не виждам някакви промени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте!Имам Ауди А3(8P),2004г.,5 скорости.Маховика ми е заминал и искам да го сменя,но с твърд.Може ли да ми кажете какъв точно да е?Казаха ми,че Valeo имали такъв комплект,който става за моята кола.Благодаря предварително.

Редактирано от Decho1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

виж сега колега при дизелите малко рисковано не че няма да тръгне добре колата обаче предплагам си помпа дюза имаш голям въртящ момент от ниски обороти придружен с вибрация може да стане отврат но може и да няма никакви странични ефекти но аз колкото п.д съм карал хем с меки маховици на всички се усеща вибрация в педалът макар и лека а не ми се мисли какво може да стане с твърда конверсия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...