Jump to content

Помощ за настройките на електронна книга


Recommended Posts

Здравейте колеги, днес си взех тази електронна книга:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/527702/P11010601/Elektronna-kniga-DIVA-6и

 

и представлява точно това което съм очаквал... черно-бял екран за разход на по-малко енергия, лек и гумиран гръб, приятен на допир и да не се изплъзва..., вярно че на опаковката пишеше, че бил и таблет :D (че даже и "чувствителен на допир дисплей", вярно че е с найлончето още, но не вярвам това да се промени след свалянето) качих си книги и всичко тръгна добре.

От около 2 години чета на таблети, но се поблазних от идеята за едно наполовина по-леко устройство, създадено само за четене, разцъквам си аз опциите и търся онази която ми позволява да чета нощем на черен фон с бели букви и ... ДЪРВО - няма такава !!! Даже въобще не намирам опция как да увелича подсветката за да чета поне на бял фон с черни..., никъде в опциите на апарата или самата книга няма такава..., вероятно като угася лампата трябва да ползвам очила за нощно виждане :nixweiss:  щото настава пълен мрак  :magic:   

В магазина поисках да я разцъкам и ми дадоха, но там нямаше качена никаква книга и как да разбера?!?!?

 

Иначе опциите на апарата са колкото менюто на всеки мобилен тел. за 40лв., а книжката с инструкции е по-лаконичнаи  и от листовка на Аспирин :hilezh:

 

Помагайте, ако наистина няма такава възможност смятам да я върна утре!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, смИях ... Някой те излъга, че екранът има подсветка или ТИ си решил, че трябва да има и това е даденост за всички устройства с подобен вид? Като си купиш телефон с Андроид, оплакваш ли се, че не е с иОС?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kindle Paperwite мисля, че има подсветка, с която може да се чете вечер без допълнителна светлина. За по-евтините, няма такава възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата, надявам се автора и да не се сърди. Каква е разликата между тия двете, освен 30-те лева. https://www.technopolis.bg/b2c/details/523802/P11010601/Elektronna-kniga-KINDLE-WLAN-6

https://www.technopolis.bg/b2c/details/523800/P11010601/Elektronna-kniga-KINDLE-4-Wi-Fi-6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой те излъга, че екранът има подсветка или ТИ си решил, че трябва да има 

на мен не ми е смешно(щях да пусна темата на друго място в противен случай)... аз прецених че не може да не може  :stupid: ама ей на...!!! 

Дайте най-евтиния модел дето има, че другия вариант е 5 инчов телефон..., и без това идва Коледа  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако целта е да се четат книги без външно осветление, ще ти върши работа и най-евтиният таблет - има и по 100-на лв. Предимството за продължително четене на това, което си купил, е точно липсата на подсветка - по-малко уморява очите. Ако наистина искаш само да четеш, купи си един калъф с ЛЕД лампичка, вместо да се тормозиш със светещи дисплеи. Аз вчера поръчах това и чакам доставка: http://www.ebay.co.uk/itm/271261409049?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идейно, но не съм сигурен че върши работа :unsure: ! ще кажеш като дойде де!

Апропо, върнах го този и си взех едно престижио, много по-функционално е, само дето не е тъч скрин(аз таблет имам и работа върши, но тежеста му е 340гр. а на това е наполовина). Понеже е цветно не вярвам да даяни много, но режим четене е в два цвята, 6-8ч. все си мисля ще изкара. Особеното е че чета само вечер на изгасена лампа.

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност повечето нямат подсветка като идеята е да не ти се уморяват очите и да бъде по-близо усещането до четене на книга. Моя Киндел напълно целенасочено си го взех без подсветка, но пък си има в калъфа вградена лампичка за нощно четене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си kindle 2 и ще ти кажа как е с подсветка, интересно ми е как изглежда с нея.

Иначе си имам нощна лампа до леглото и чета нормалните книжки с нея, така че ако подсветката не ми хареса, не е от решаващо значение за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си kindle 2 ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle

Second generation

Kindle 2

On February 10, 2009, Amazon announced the Kindle 2.

Kindle 2 international version

On October 7, 2009, Amazon announced an international version of the Kindle 2

...

Fifth generation

"Amazon announced a new version of the regular Kindle and the Kindle Paperwhite on September 6, 2012. The Kindle 5 was released on September 6 ..."

...

Sixth generation

Kindle Paperwhite (2nd Generation)

Amazon announced the Kindle Paperwhite (2nd generation), colloquially referred to as the new Kindle Paperwhite, on September 3, 2013

Редактирано от myrshavija
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе дайте акъл коя книга да взема без никаква подсветка?

Искам да е киндъл ама честно казано са ми малко объркващи всичките им различни описания и екстри.

Искам да е без тъч скрийн, да е без подсветка и евентуално да има wifi, като дори не съм сигурен за какво може да се ползва тоя wifi и дали е добре да го има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе дайте акъл коя книга да взема без никаква подсветка?

Искам да е киндъл ама честно казано са ми малко объркващи всичките им различни описания и екстри.

Искам да е без тъч скрийн, да е без подсветка и евентуално да има wifi, като дори не съм сигурен за какво може да се ползва тоя wifi и дали е добре да го има?

 

Няма нищо объркващо, просто различните им модели имат серии. На теб ти трябва Киндъл 4. Ако имаш ходения до щатите излиза 100тина лева и е най-доброто според мен за четене:

 

http://www.amazon.com/Kindle-Ereader-ebook-reader/dp/B007HCCNJU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387178833&sr=8-1&keywords=kindle+4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Kindle е без touch-screen. Лично аз не бих го взел, ако имам избор. Wi-fi ви трябва за да се пазари от amazon. Аз имам сметка там и е супер. Книгите са много ефтини , отделно има и безплатни. Който е ползвал знае удобството. Имам Kinndle 4 touch и вече година и половина и над 50 книги прочетени се държи чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма файда от тоя тъч скрийн. Освен пръсти по екрана друга полза няма. Това е четец, а не таблет. Разните мелези между двете като Touch и Fire са нито едното, нито другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах и без "touch screen" и говоря от опит. Изказването ми не е от типа "Една Жена Каза"  :hilezh: . Изживяването се доближава много до истинското с тази малка екстра. Всеки се решава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките киндели са ми минали през ръцете, но по-добро от нормалния Киндъл, който вече е 4та серия според мен няма. Лично мнение. Всичко си е до усещане предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...