Jump to content

На колко хиляди оборота става най-ефикасна турбината на 1.9ТДИ


Bukmop19

Recommended Posts

Имам ауди 80 1.9тди 1Z мотора.В момента турбото се усеща след 3000-3100 оборота.Въпроса ми е на колко по принцип би трябвало да е заводско ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tурбото няма какво да ти го гласят,по скоро  са ти пипани милиграмите,със сигурност са от 3,5 нагоре,колкото са повече,колата ти става по мудна,по тиха,и турбото тръгва да развърта по късно,и.............започва да гори повече,няма динамика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вашите коли как се държат при ускорение ? Моята напоследък като се ослушвам след 1700 оборота започва да се чува свистене и мисля че е от турбината, но осезаемо усещане на повече мощ не усещам. По принцип съм се возил на астра 1,7тди и при нея след 2500 оборота двигателя си сменя звука и се усеща леко дърпане,а при моята хич ;[

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе пробвах с регулиране на wastegate-a , но резултат няма...явно найстина нещо има проблем с пътищата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвай да търсиш...що не си намериш един буустметър да видиш кво се случва и как надува турбината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

въртящия момент на 1Z e 182 Nm при 2300 оборота

на 2200об.на втора скорост примерно,се усеща усезаемо един тласък на автомобила,когато си е наред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...