Jump to content

Колеги с какво масло да караме?


ivo_001

Recommended Posts

Имам А3 1.6 98г., която доста посръбва масло. Не пуши, не капе, обаче от смяна до смяна си отиват 2-3 литра. В момента съм с Шел 15w40, преди това съм карал с Кастрол 10w40 и Елф 10w40. Но положението е едно и също :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си мотора и смени сегменти и гумички на клапани и си решаваш проблема. Ако не ти се занимава, то поне с гумичките може да пробваш. За атмосферен мотор 2- 3 литра си е доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е все ще пропушва,това че ти не го виждаш на огледалото не значи че не пропушва при този разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално карах един приятел да кара по мен да видим да ли пуши. Грам пушек няма, но при всички положения другия месец ще му се сменя ремък и може направо да сменим и сегментите. А относно с какво масло да карам, някви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казваш в момнета си с 15 не знам на къде повече.Просто имаш проблем с двигателя и трябва да се оправи.Ако не го оправиш каквото и масло да слагаш все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 15/40 в зимно време не е много подходящо. Оправи си двигателя, че ще береш ядове с това гъсто масло. Смени първо гумички както те посъветваха. След това ако не се оправи се преминава към по-сериозните инвестиции. И според мен също колата трябва да ти пуши. Дори е възможно да имаш и омаслен ауспух. Моята А4 също е с 1.6 мотор и я карам само с 10w40 на Fuchs и на Castrol. Не го пипа ! За 9000 км от смяна до смяне не доливам нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Какъв пробег ти е колата? Това 15W40 не е много добре. Виж гарнитура на капака на клапаните. Аз съм със същия мотор и ми тече от капака на клапаните още не съм сменил гарнитурата(а трябва) и си доливам по 200 300мл на 1000км. А и колата ми е на 214 000 км. Смени си маслото с 10W40 и виж как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата по-горе е прав щом колата не пуши грам,значи има теч на масло от някъде,при мене поне се вижда че мотора от задната страна е целия в масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Съжалявам че толкова късно отговарям :) Първо да кажа, че колата вече е на 203 000, като я взех беще на 168. Карах я с 10vv40 castrol, преди това с едно друго немско, сега е с shell. Преди наистина ми тече от капака на клапаните, но го мених. Имам чуството, че все едно щеката за маслото ми е по дълга, защото след като сипа и една седмица след това пак си е на минимума  :huh:  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...