Jump to content

Кабриолети (89)


esox hunter

  

71 гласа

  1. 1. Какъв кабриолет притежавате / карате ?

    • 1.8 20V (125 Hp)
      3
    • 1.9 TDI (90 Hp)
      6
    • 2.0 E (115 Hp)
      14
    • 2.3 E (133 Hp)
      16
    • 2.6 V6 (150 Hp)
      12
    • 2.8 E (174 Hp)
      10
    • модифициран /тунингован/
      10


Recommended Posts

По-скоро в близко време ще извадя резервоара, ще го почистя от всичките утайки, които са вътре, и ще проверя отдушната система. В случай, че в резервоара няма филтър, ще сложа един филтър 80-100 микрона точно преди помпата. :)

 

Естествено, ще сменя и сегашния горивен филтър (този, който е след помпата) с нов - е така, за да съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,3k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да този маняк е сложил доста труд да направи малкото кабрио ?

Шеви моля те ако имаш възможност да направиш снимки как се сваля резервоара че искам и аз да направя тази профилактика но не намирам инфо

:)

Sent from my LG-K550 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен ще ми за първи път. Поради тази причина, се въоръжавам с информация.

 

Ето за сега какво намерих:

Резервоар и разширителен съд

Връзка на резервоара с останалата част системата

Рециркулация на изпарения и вентилиране (мисля, че се намира в калника от пасажерската страна)

 

Предполагам, че ще можеш да си преведеш кое какво е и с какво се свързва.

Редактирано от ChevyGunn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чевито, днес те гледам 1во априлски към 18ч се вейкаш открит посока Южния парк :)

Ама много коч къмпани го двате нещо, девойки няма ли ;)

Оправи ли проблема с гюрука, че ми е интересно от кое е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХАХАХАХАХА!!! Е, бях леко на семейна разходка с майка ми и един познат. :)

 

Абе, вие с механичните инжекции откъде зареждате бензин? Когато горивната помпа ми виеше и колата гаснеше, бях налял за 70лв. от Шел. В петък вече това гориво беше изгорено и реших да налея от GO-Petroleum (до УНСС). Колата започна да върви много по-добре и тези спонтанни давения и виения спряха! В момента си карам с навита капачка на резервоара и нямам проблеми.

 

Имам един приятел с E36, с който наскоро коментирахме качеството на бензина. Когато му казах, че си налях в Аудито от Шел, той ми каза "Ооо, човек, аз всеки път като ми се наложи по спешност да наливам бензин от Шел и после се моля да стигна до нас..."

Редактирано от ChevyGunn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвам от Еко и Лукоил 'щот имам карти за отстъпки, но до сега не съм имал проблеми. Чат пат и от ОМВ съм сипвал. От Шел не помня кога, но отакак имам кабриото близо 4 г там никога не съм наливал.
Възможно е от бензина да ти направи магарии, но все пак покарай я още и то особенно, като се стопли и за повечко километри. При мен когато започна да обажда помпата също в началото виеше на моменти после взе да си вие постоянно и накрая така виеше, че се чидех дали ще стигна :hilezh:... та я смених, после смених и "новата", а после и нея с оригинална нова и те така та до сега :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, виела ти е помпата, ама само това й е бил проблемът. Докато при мен не само, че вие от време на време, ама и когато вие, загасва или забива нос.

 

Ще я покарам повечко да навъртя километри и ще видим в последствие от къде идва проблемът при мен. :)

 

Само за едно нещо ме е яд - миналата седмица си вкарах Субаруто за кърпене и пребоядисване, а след като го пребоядисат, ще се вади мотора за смяна на гарнитури, семеринги, О-рингове и прочие. Радиаторни маркучи, воден радиатор, водна помпа също ще се сменят. Съединител също. През последната половин година колата така започна да гние и да изхвърля антифриз, масло и хидравлична течност, че просто нямах избор. Целият ми годишният бюджет за Аудито изхвърча, та в името на това да си имам всекидневна кола, замразявам кабрио проекта за още една година... А, да ми е честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 3 часа, ChevyGunn написа:

Абе, вие с механичните инжекции откъде зареждате бензин? 


Аз във Варна обрисаш всички бензиностанции докато не намерих "мойта" бензиностанция за мойта кола (АСЕ) :D:D
Зареждам само и единствено на бенита 100октана, с него пали от първия оборот при - 15 и няма никакви придружаващи звуци (за сега....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....новата ми заигравка по принуда.......,след близо 32 години стаж на волана , над 6млн. километра по пътищата на България , сменени повече от 30 различни автомобила , за първи път ми се слуява да изкривя стъбло на амортисьор ,затова по принуда си намирам работа , не че си нямам де..... по добра "реклама" на на пътищата от тая здраве му кажи....!!!!!

IMG_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....не знам къде точно , но някъде в София , имам известни подозрения но не съм сигурен....кръстовищито на подуене посока от ситняково към редута по пътя на 72 при завиване в дясно дупките и неравностите от автобусите бяха страхотни , сега са запълнени но това не ми решава проблема , а и този проблем го нямаше до преди месец , в един момент колата започна да подскача , със спортно окачване съм и първоначално си помислих че проблема е в неравностите на пътя , после се усъмних , натиснзх отпред в ляво и - греда - пълен блокаж - твърда предница , наникъде не мърда , та те така.......утре слагам новия..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проверявал ли си дали се води като отделна част?

Иначе от някой читав донор може да се отрже грамотно и после заварка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделна част е. Даже си има ВАГ номер. По-късно мога да го пусна. Ама, като търсих по този номер и ми излизат само уеб страници, на които пише "out of production", "out of stock" и прочие...

 

Погледнах в Marti LTD, имат задни ламарини, ама за B3 sedan. :nixweiss:

 

Говорих по темата с моя майстор и му казах за варианта да се изреже ламарина от скрап със здрава задница. На него този вариант не му харесва, тъй като по изхабените 20-25 годишни донори пак ще има подобни проблеми, пак ще има неточности и съответно работата все е несигурна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По празниците отново спретнахме едно трипче с кабриото този път му навъртях скромните 2630 км :hilezh: Така де трябва да е кола със спомени и история. Преди път разбира се достегнах: нови биалетки, кормилана щанга, маншон вътрешно каре и в последния момент 4 нови тампона на носачите ;)


На тая снимка само Албенка* липсва :hilezh:

11226_1493224280_649_11226.jpg
* Албенка е на Жорката кабриото

Редактирано от esox hunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее там в далечината онова бялото във водата. Иде. [emoji2]

Ти това кабрио повече в чужбина го караш..направо го регистрирай извън страната. Поздравления. Тези дни и аз ще снимам моята

Sent from my LG-K550 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера след работа се почувствах като ентусиаст и покарах по планинските пътища от Симеоново до Плана. Нащраках малко привечерни снимки с телефона и щях да ги споделя тук, ама Цецо изби рибата с неговата снимка :flehan:, та се спрях.

 

В моя защита ще вметна, че километрите дето Цецо ги навърта за една разходка, аз ги навъртам за 2-3 години, а пазарът цени low mileage автомобили. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още малко снимки, както казах колата трябва да има спомени :hilezh:
А в БГ знаем, как е с low mileage и как се "постига" ;) За нашенския пазар изобщо не се безпокоя, ама Ич даже. Той пазара ни е със странни "цености и разбирания" :hilezh: 

В колата има вкарано толкова време и средства, че едва ли има някой, който да ги оцени тук, така че важното е мен да си ме кефи и да бръмчим с нея по друмите :)

 

8552_1493309763_105_8552.jpg

8487_1493309747_31_8487.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...