Jump to content

слабо светене на фарове Q7


lkuzev

Recommended Posts

Здравейте колеги фарчетата на колата ми светят слабо, имате ли идея за евентуална причина- замърсени лупи, изтощени лампи или нещо друго? 

 А също така ако някой може да ми каже дали може да се подменят лампите без да се сваля фара от колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не, но не съм 100% сигурен. 

Проблема при мен се реши с нови лампи и почистване. За почистването има едно момче от форума geraka

 

Ето и в темата има снимков материал и информация http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=118688&p=1856761

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Няма как да стане тази работа, защото преди да стигнеш лупата седи пластината, която отрязва и пречупва светлината на лупата. Според мен фаровете ти са за рециклиране на рефлектора на лупата (с годините прегаря и покритието започва да се лющи и да пада) затова светят слабо.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рефлекторно покритие не се чисти с твърди предмети, всеки опит води до отчайващи последици. За да се стигне до лющене трябва да минат поне 15 години експлоатация + корозия. За износването - ВАГ ползват изключително калпави фарове на Hella - никакъв сноп на светлината, малък живот (до 5 години), ненадеждност. Всъщност това, което им се случва е матиране на лъскавия слой.

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=137943

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Q7 са Валео. Покритието им също се матира и опича с километрите.

При Q7 няма как да се изкара лупата отзад независимо дали е със или без завиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Почистват се от един сервиз в драгалевци, сменят се крушките в xenon.bg и за 200 лева имаш супер силни фарове с 2 години гаранция на D1S. Аз моите даже ги боядисах черни. Светят перфектно.

post-16762-0-66114700-1412436841_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...