Jump to content

настройка на дистроник


Tinin

Recommended Posts

Колеги интересува ме дали някой от вас знае къде могат да ми настроят сензора на дистроника? Така я купих колата-даваше някакеа грешка и това май пречи на автопилота да се активира. Единственото място,което е ясно е Порше, но бих искал да имам и алтернатива. Благодаря предварително за информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калибрацията на ACC става през VAS и отнема около 4 часа. Стефчо да прочете малко документация и да почва да ви ги калибрира на промоция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да почва, обичам промоциите :) Не знам обаче дали е нормално дистроника да пречи на функционирането на АСС. Колите без дистроник как имат криуз контрол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем различни неща са. ACC си е дистроника, другото си имаше негово име или нещо такова. Ако не ти работи дистроника, може да го изключиш през VCDS и да си караш на нормалния темпомат, на колегата в офиса тука му счупиха "окото" на дистроника отпред, спряхме му го и така кара няколко месеца докато си намери ново и тн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е другия вариант, аз лично не държа толкова на дистроника. Честно казано малко ме е страх да се доверявам на някакъв сензор за дистанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха емиии щом предлагаш;) Никога не съм ползвал до сега такава екстра и може би затова не я оценявам. Лошото е, че май никой не се сеща къде могат да го калибрират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приех градивната критика на колегата N1995 и звъннах в Порше Запад. Цената е 156 лв., ако самия сензор е наред. Процедурата отнема около 2 часа. Ще трябва бързо да реша защото свободните дни са другата сряда или четвъртък, но тогава ми предстои пътуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес опитах чрез един приятел със софтуер да изключа дистроника, но не се получи. Явно след 10-на дни ще цъфна в Порше. Дано самия сензор да е жив, за де не ми свалят кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...