Jump to content

Не работи запалката / задната / на централната конзола.


andrei_S40

Recommended Posts

Колеги, моля за помощ. тази вечер, установих, че не ми работи запалката за задните места....нито грее, нито може да се използва, за да се вслючи навигация или тв камера...

Имате ли идея, как може да се отстрани.....И въобще отстранимо ли е...До снощи работеше...

На някакого от Вас случвало ли му се е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толев, нито знам къде е бушонът, нито имам идея, с какъв да го заменя...Искам да е оригинален...

не вярвам да е бушонът, защото ако беше така / т.е, както казваш ти проблем с бушона /, нямаше да работи предната запалка / онази при ,,еглото" за чаша / в преднат част на конзолата...

Редактирано от andrei_S40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че колата гаси запалката ако оставиш нещо с по-голяма консумация включено. Това съм го пробвал лично на предната, за задната не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл? Да разбирам, че е отстраним проблем, нали?



Имай предвид, че колата гаси запалката ако оставиш нещо с по-голяма консумация включено. Това съм го пробвал лично на предната, за задната не съм сигурен.

Тоест? Ако е това, което ти казваш, как да я включа отново???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, просто провери бушона, задната запалка не работи когато колата не е на контакт, само предната продължава и то до време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толев, бушонът си е наред....Проблемът е по-страшен...По кабелите е....Ще трябва разглобяване...въобще мизерия....

 

Счупен ми е онзи алуминиев детайл от ,,хром пакета" ....дето е като кант на задните две духалки...Може ли да се набави?

Какъв е каталожният номер на онзи алуминиев детайл на задните духалки на централната конзола / при втората, т.е задната запалка /?

Ако някой има излишен, купувам веднага......Ако върви със задните две духалки, пак купувам.....

Оказа се че запалката не работи, заради проблеми с кабелите..просто до модула със запалката не достига ток....

човекът който е гледа, каза че ще трябва да се разглобява конзолата и да се търси проблема в ел.инсталацията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги намираш тия "майстори" не знам, на мен Мишо ми разглоби цялата централна конзола за 15 минути като си я боядисвах и как едно нещо не ми се надра, не ми се счупи. Арсов може да ти го разглоби и сглоби сигурно за същото време, сещам се и за още 1-2ма души на прима виста. 

 

Тая хромираната част е към духалката. Номера е 4F0819203. 20-30 лева + няква доставка от 10 лева е да речем в ибей. 

 

Тоя кабел дето ти е скъсан най-вероятно го имам щото си купих цяла инсталация както знаеш, но там има един плюс през контакт и една маса, т.е най-обикновен кабел. Само дето не вярвам да е това, а по-скоро някой бушон, лоша спойка и тн. 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толев, бушонът си е наред....Проблемът е по-страшен...По кабелите е....Ще трябва разглобяване...въобще мизерия....

 

Бушонче 12 от 20А, което е в багажника ли е наред или това при таблото за предната запалка?

 

Задната централна духалка се дърпа с кука вкарана в дупки зад решетката й, а не отвън:

 

399px-Mittelkonsole_2.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христо ,огромно БЛАГОДАРЯ ЗА дадения от теб каталожен номер!!!!!

 

MSM, МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА СНИМКАТА! Макар че идва късно.....вече имам следи по конзолата...Следи от отвертка....

Късно видях снимките....Вчера ако ги бях видял / бях попитал / щеше да е друго....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да няма значение :hilezh: - за задната запалка бушона ти се намира отзад в багажника вдясно -  при комфорт модула и крика. Какво общо има бушона отпред, който е за предната запалка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега MSM, много благодаря за информацията! Аз не знаех товс и поради тази причина отидох на сервиз. МНОГО БЛАГОДАРЯ!

Още един ламерски въпрос, откъде да купя бушон? С такива ментета, продавани в ,,Кауфланд" или по бензиностанциите не ми се занимава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MSM, снимковият материял, предоставен от теб ми беше от огромна полза..Купих бушончета ,,Ауто практик" / запроба / и ,,О ЧУДО"...Запалката работи...ТИ БЕШЕ ПРАВ MSM!

Трябваше по-рано да поискам снимки......Яд ме е защото ми съсипаха алуминивата лайсна на задните централни, сдвоени духалки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Уважаеми колеги, някой би ли ми казал къде се намира бушона за предната запалка на А6, 4Ф 2005 г., дадох на късо вътре в запалката, подсветката свети , но запалката не бачка!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...