Jump to content

Няколко въпроса относно 1.8Т AJL и APU


integrale45

Recommended Posts

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Знаеш ли вица за Иванчо и учителката, дето го изгонила, понеже нямало логика?

 

 

Иванчо шета из коридора и повтаря: Няма логика,няма логика!
Видял го директора:
-Иванчо,защо не си в час?
-Няма логика!
-Какво няма логика бе Иванчо???
-Еми пръднах в час и учителката ме изгони навън,а те останаха да им мирише!!! Е няма логика!!! :)))

 



И тук мирише нещо, ама... кой го е настъпил, не знам.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,Алекс,направи тогава това,което предложи-     150 лв+100 лв за вал+50 лв за транспорт и напиши какво искаш да ти върна.Изпрати и останалите неща и се надявам до края на другия месец мотора да запали,когато е поставен в коша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятна ситуация. В общи линии ако искаш да въртиш търговия в сайта трябва да си коректен и да излезеш от създалата се ситуация. Иначе търговията залязва.

Интересни снимки има в темата. Криви КВ съм виждал май 4 броя. Последно на два 6 цил. редови свалени от работещи двигатели, КВ се оказаха криви. Причини може да има много. Два комплектовани блока съм купувал и винаги преди да ги платя свалям по едно бутало на 2 или 3 цилиндър да видя за какво иде реч. На цял двигател задължително му се сваля главата и т.н. В повечето морги из Бургаско дават 3 дена за евентуални рекламации при закупуване на цял двигател.

ДВГ на 60 000 км. може да изглежда и така. Ако не сменяш маслото и по лошото на което съм попадал не сменян маслен филтър с ниско качество, който се разпада и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в КАТ да разговарям с отдел регистрации и служителите на канала.Хората бяха много любезни и с много изчерпателни отговори.В крайна сметка ще ми трябва договор за покупко-продажба от собственика на на двигателя APU, разписан от двама свидетели.В такъв случай предполагам,че за този договор ще трябва да предоставя моите лични данни.Ще съм благодарен по-запознатите да споделят и всичко това вече да приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако договора за двигателя е нотариално заверен не ти трябвят свидетели. Но или трябва да сте двамата заедно при нотариус, или пълномощно от единия на другия за продажбата на двигателя. Тук възниква въпрос как обаче Алекс ще тш продаде нещо, което не е негово. Това първо. И второ, ако колата, от която е свален мотора, е била регистрирана на територията на страната, то задължително трябва да е бракувана или снета от отчет. И продавач пак трябва да е този, който е бил собственик по талон.

Т.е, ако Алекс няма договор за тази кола, от чисто правна гледна точка, взима едни пари и ти праща едни части.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии ако искаш да въртиш търговия в сайта трябва да си коректен и да излезеш от създалата се ситуация. 

Като страничен наблюдател на темата, искам да попитам едно. Как се излиза от такава ситуация? Продавачът е сигурен в продукта си, купувачът пък е сигурен, че той е прав. Какво правим в този случай? Според мен, постъпката на Алекс, като е дал новата част "напред" е напълно достатъчна. Трябва да се съгласим, че има и вариант купувачът да има вина за проблемите, това значи ли, че Алекс трябва да му предостави нов, трети продукт. Първият болк е ясен, бил е котва, това няма кой да го види, без да го отвори. Какво ще стане, ако купувачът повреди по някакъв начин компонент/и от третият изпратен блок. Трябва ли да му бъде пратен чертвърти? Всички ли са наясно, че при покупка на продукт втора употреба, вариант с парите назад и "нати си ти боклуците" е невъзможен? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко друго може и така да е, ма това, че не можеш да върнеш части, не е така. Нормативно уредено е, а аз съм сигурен, че Алекс е бил изряден документално, има регистриран търговски обект и фирма и до такива инциденти, като жалби до разни комисии няма да се стига.

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, Ради не споря, но при положение, че е пратен цял двигател и после втори блок цял и те са разглобени, какво правим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антоне, железата, които не ти трябват ти прецени какво ще ги правиш.Ще ти преведа парите по сметката.

Утре ще погледна какво може да се направи за документите.Предполагам и фактура върши работа.

Редактирано от dominator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бхах, вече железа ли станаха?

Важно според мен е, че постигнахте съгласие. Изненадващо без кръв, цифки и песници, което вече е обичайно явление тук.

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм единия, въртял блока на APU-то. Отидох да го огледам, бях си взел само една лула 19, и мотора се въртреше чудесно. Направих ЦЯЛ

оборот на коляновия вал. Това се случи около края на ноември или началото на декември. Продавачът ми каза, че е продал главата преди 5-6 дена. По това може да се съди за по-точна дата.

 

На мен не ми хареса като за 40 000 км и затова не го взех, но направих цял оборот на вала, за да огледам цилиндрите. Пак казвам, че това е поне преди месец и половина. Кой крив и кой прав си се разберете по между си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм единия, въртял блока на APU-то. Отидох да го огледам, бях си взел само една лула 19, и мотора се въртреше чудесно. Направих ЦЯЛ

оборот на коляновия вал. Това се случи около края на ноември или началото на декември. Продавачът ми каза, че е продал главата преди 5-6 дена. По това може да се съди за по-точна дата.

 

На мен не ми хареса като за 40 000 км и затова не го взех, но направих цял оборот на вала, за да огледам цилиндрите. Пак казвам, че това е поне преди месец и половина. Кой крив и кой прав си се разберете по между си.

И аз да кажа като  отидохме на 22 декември и на нас каза че преди 5-6 дена е продал главата иначе щял него двигател на ни даде на теб е казал че е на 40000 а на нас  че е на 60000 тия 20000 как са навъртя ни не знам,много странно,бая дни и километри  разминаване има ,всичко може да се случи за 20-ина дни.

Редактирано от DEWAUT1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В заглавието на обявата пише на колко километра е колата, какво има да казвам повече?

И много ясно ви казах, че изпуснахте другия мотор за 5-6-7 дни, защото ви чаках сигурно половин месец да дойдете за този мотор.

И хайде намери на Антон по-хубав блок като си такъв специалист!Предполагам будната мисъл да превъртите коляновия вал с 1 метър рамо е твоя идея...За мен вече на 100 % вие сте намазали нещо и после търсите отговорност от друг.Това, че аз съм добронамерен и се занимавам с тъпотиите ви не ми стига ами и неблагодарни.

Ще те помоля да ми обясниш как с крив и прецакан колянов вал блока няма никакви забележки и повреди, да не говорим, че не може да намерим сега по-добър блок, който да сложите...

:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти преведа парите по сметката.Утре ще погледна какво може да се направи за документите.Предполагам и фактура върши работа.

Аз мисля,че така се разбрахме.Реших да сглобявам APU-то.Трети блок не ми трябва.Само чакам останалите неща,за да не стане- да сглобя мотора и да не мога да го запаля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм се отказал да дойда до Русе. Ще разбера какво е станало. Днес ще разглобим още един мотор по случая. Така че не бързай да ползваш този блок. Също и вала ще го огледаме.

Парите са ти пуснати , предполагам сряда ще са в сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре ела с един бус,вземи си абсолютно всичко,ако трябва ще направим опис и ми връщаш всички пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човешки ти казах, друг блок ще получиш, този ще си го прибера, за да се огледа. И без това вие казахте, че е от счупен мотор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа да споделя,че Алекс ми преведе обещаната сума,скоро ще пристигнат и останалите неща.Всичко се развива добре,но все още ми е много неприятно, че се стигна до тук,за да се пусна тази тема

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги,искам всички да знаете,че Алекс ми изпрати всичките необходими неща,дори малко повече оттях,като пое транспортните разходи,/което по принцип не беше необходимо/.Много съжалявам че се стигна до тук да се пуска тази тема,но пак казвам,нещата се развиха чудесно и коректно от негова страна и се надявам скоро мотора да запали.Каквото обеща,го направи.Няма какво повече да кажа,освен,че му пожелавам бизнесът му да продължава да се развива добре и нещата са хубави,когато всичко завършва добре! Надявам се всички да разберат как положително са се развили нещата,защото тази тема мисля да бъде изтрита.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...