Jump to content

B4 abk като загрее почва да придърпва


fifo_ss

Recommended Posts

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Батко, от сонда НЕ може да тресе на празен ход. Може само да придърпва във високи обороти. Празния ход ламбда сонда не клати.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за датчик на Хол наякой нещо да каже,вчера смених делкото с друго, да пробвам как ще се държи колата ще пиша резултати след няколко дни.Бобината е измерена и е в норми.

Редактирано от fifo_ss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,не е от нея.нещо тотално си е..майката,след като пак ми гръмна кихалката на газ,започна да работи по-зле да мени обороти като дам газ и я пусна оборотите падат почти до нула на празевн ход.от някъде имам съмнения че и масло е избило защото почна и да пуши под капака някъде около пластмасовия  щуцер отзад наблока и откъм скоростната кутия.вече незнам какво да мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след няколко теста се установи че: 1. колата на газ работи равномерно и без задъхвания и придърпвания 
                                                            2. хвърля антифриз от пластмасовата връзка отзад на блока .най - вероятно пуши заради това.

 следва смяна на пластмасовата връзка и на синия температурен датчик ,който според мен не е в норми след направените измервания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

ok.Ще имам предвид забележката ти. Благодаря!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синия датчик не играе ли роля само при студен двигател? Моя датчик е стар, имам и нов просто още не съм го сложил....ще взема да го пробвам ей така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 газ количката си мърка ,макар, че незнам дали пак няма да забива муцуната да гърми и гасне като я покарам. въпроса е че до вчера и на бенз си работеше що  годе нормално.

Редактирано от fifo_ss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених пластмасата на блока спрях теча на антифриз,смених и синия датчик но никаква промяна в двг.ако е дебитомер няма ли да има отношение и към работата на газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, аз като ти говорех, ти се направи, че не ми виждаш постовете. Сега е момента да отидеш и заслужено да дадеш една шапка пари на някой неизвестен сервиз, да знаеш следващия път като тиказват хората, да не търсиш под вола теле.



Отговорът е "да, има", но няма да я усетиш така, както на бензин.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

несъм пренабрегнал постовете ти напротив следя ги с интерес , и не успорвам компетенцията ти ,просто описвам нещата които правя и какво установям след това.ще потърся дебитомер поне за проба и ще пиша ако има разлика от досегашното състояние.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо в други теми как да го замериш дали работи правилно, колега. Дали не му е крива клапата. Много важно е. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря на РАДИ Б4 ,днес махнах капачката на дебитомера запалих колата на бензин и пак същата работа,дърпа сеца работи на 3 цилиндъра поне така се чува и о чудо размърдах леко плъзгача и нещата заспаха.най-вероятно освен целия дебитомер(платката) и клапата е крива ще търся "нов" цял иначе проверих номера и в момента е с оригиналния. ЩЕ СЪМ ОЩЕ ПО БЛАГОДАРЕН АКО НЯКОЙ МИ КАЖЕ ИМА ЛИ АЛТЕРНАТИВА на ОРИГИНАЛА!?

Редактирано от fifo_ss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш тук, във форума, едно момче, мисля Митко се казваше, от Пловдив, той продаваше такива плочки нови. На много прилична цена.

 

Ако ме беше послушал в началото още, нямаше да си на трета страница сега. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не се е родил научен, беше казал ти ,ако не се лъжа и не съм спирал да те слушам(чета). времето не е на моя страна и бавно действам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...