Jump to content

B4 abk като загрее почва да придърпва


fifo_ss

Recommended Posts

здравейте колеги,

 

имам следния проблем,карам б4 абк от няколко дни ми прави ужасен номер ,като загрее почва да придърпва все едно му е свършило горивото (прави го ин на газ и на бензин) мени сама оборотите и в едни момент се получава че е на 2-2,5 оборота пък забива носа гасне и после трудно пали.вчера даже ми скъса предпазния ластик на кихалката на газта . смених свещи ,палец и капачка преди месец

Редактирано от fifo_ss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моят съвет, е да смениш газовата инсталация с ГИ. Тая обикновена АГУ неправилно настроена, ще и види сметката на тая кола.

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

за агу-то ок . Защо го прави и на бензин? няма ли вариант да шунтирам агу-то без да го свалям за сега и да си карам поне на бенз?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес установих, че когато колата е студена върви почти без проблемно,има леки изменения на оборотите,но не е фрапиращо.мине ли 60-70 градуса обаче ада слиза на земята.колaта започва да мени обороти и гасне .къде мога да търся проблем,вчера изчистих стъпковъия мотор ,клапата за картерните газове и клапата на дебитомера с спрей за чистене на карборатори,бая гняс падна.

Редактирано от fifo_ss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене го има същия проблем , като мине 60 - 70 градуса на и при настъпване "яко" на газта на която и да е предавка придърпва ... като е по студена няма никакви дертове....

 

Ще следя темата с интерес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

качвам няколко снимки на бушон който беше изгорял ,съответно подмених-7.5 ампера .слаган е допълнително както личи.вързан е с главния кабел на дистрибуторната капачка който отива в бубината и комутатора .после кабелите от предпазителя отиват в купето .наякой може ли да предположи за какво е и дали от него може да ми прави изпълнения?

 

post-75446-0-04561200-1392193979_thumb.jpost-75446-0-21330800-1392194013_thumb.j

post-75446-0-79962100-1392193992_thumb.j

Редактирано от fifo_ss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш време и желание обясни като на лаик в това отношение,какво точно имаш предвид под "чеснова газификация"и какво общо има бушона с сондата? 

 


За чесновата газификация е ...

Смени си ламБа сондата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпазителя е свързан с газовата уредба ... И аз имах такъв, но точно за какво е - не мога да обясня !

А това за сондата - смени си ламбда сондата ! 

Тя почва да влияе на горивната смес след достигане на температура, и затова при студен автомобил нямаш ядове ! 

На диагностика се хваща лесно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е трудно мога да я хвана дали дава разход по -голям на бензин,карам я на газ обикновено.измерих съпротивлението на синия темп.датчик обаче и нямят много общо с посочените в тази тема

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=110628

Редактирано от fifo_ss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колеги, вместо да отварям нова тема реших да пиша тук.въпроса ми е еднакви ли са гофрираните маркучи на ауди 80 б4 2.0 и ауди 80 б4 2.3 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем при моята каруца като загрее дори и на бензин гърми, гасне. Смених всичко по тоците и излезе от бубината. Ако имаш откъде да вземеш бобина за проба опитай и пиши дали се е оправила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, вместо да отварям нова тема реших да пиша тук.въпроса ми е еднакви ли са гофрираните маркучи на ауди 80 б4 2.0 и ауди 80 б4 2.3 

е тва беше бати парашутиста :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като загрее и на бензин понякога има едно клатене на обороти,  друг път рязко падат обороти аха да изгасне и пак стабилизира. Това на ПХ...Може да е ламбда, ама не ми пука, на газ е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...