Jump to content

Проблем с парктроник


Auto_Tex

Recommended Posts

Колеги,тази грешка кое означава че е прецакано,не е задния кабел,някои има ли предположения,че ми писна с тоз парктроник да  се занимавам.Пък искам да работи.

 

IMG_20170104_184956.jpg

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре,тази грешка на никой ли не се е случвала,не е задния кабел,не е и предпазителя.Кое мойе да е ,за да не работи парктроника,модула ли е,някой има ли педположения?Поради каква причина не ми работи парктроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя букса да не е клиасала?на мен сега в тоя сняг и студ всичко пищи когато си поиска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених задния кабел с друг втора употреба,всички букси са други вече,проверих препазителя,модула извадих и е на сухо,кое може да е,грешката е същата,изписква задния зумер за няколко секунди постоянно,копчето мига,и нищо не работи.Искам да работи,и не знам кое да сменя.Има ли начин да се тества модула,ако знам че е той,ще го сменя,ама кое е проблема?

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда като заминал модул. Имаш ли визуализация? При изписукването за няколко секунди можеш ли да хванеш някой проблемен датчик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя пищялка?

По-скоро предната над педалите,ако не си само със заден.

Редактирано от Ballantiness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула е 8 канален с визуализация,не ми дава грешка за сензори предни или задни,предполагам да са здрави,аз ги смених всичките с чисто нови китайски преди няколко месеца и проблеми засега не са ми правили,предната пищялка не я чувам,тя да е проблема,ама като имах проблем с задната,ми излизаше като грешка неработеща задна пищялка.Ще проверя пак да няма някаква друга грешка,при изпискването на задната пищтялка само копчето мига и не излиза никаква визуализация.Кофти ситуация,и в тва време да я оставя в сервиз колата,не става,Кабелите за предните сензори и другия кабел до модула са чисто нови от куфатек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен няма да сбъркаш,ако все пак провериш и предната пищялка,най-малко,за да отхвърлиш и този елемент като евент.повреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен за задната пищялка не шиеше грешка. Също имах и проблемен заден датчик, който веднъж работи. веднъж не, и там също много рядко записваше грешка, макар че през повечето време беше out

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната пищялка я свалих,с мултицета я проверих,сложих го на пищене,и като го допрях до пищялката,мултицета си пищи,би трябвало да е здрава пищялката.Пуснах и 12в ,само припуква,не пищи предната пищялка.Като цяло стигнах до извода ,че е здрава.Дали е така??Други идеи как да я замеря??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен непомня каква грешка излизаше точно,но симптомите бяха същите,освен 1 преден и 1 заден датчик включвайки назад пищеше 2-3 сек задната и стигнах до извода,че е предната пищялка,нз с мултицепта какво трябва да се случи,за да стане ясно дали бачка или не,ако беше от Варна щях да ти дам моята за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението,аз така или иначе ще идвам до варна по някое време,до месец най-късно.Но сега като извадих предната пищялка,ми показва освен тези две грешки,и грешка за предната пищялка,така че стигам до извода,че е здрава.Казваш,при теб са били същите симптоми,и си имал 2 датчика прецакани,правилно ли съм разбрал?Тука намерих тема на англииски,в която накратко се обясняват същите симптоми,и цялата работа е била от прецакан преден датчик,явно май ще трябва да свалям и предната броня,да ги изключвам един по един според темата:http://www.audiworld.com/forums/a8-s8-d3-platform-discussion-60/what-could-these-parking-sensor-fault-codes-indicate-2856312/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните датчици като си доближиш ухото до тях се чува едно цъкане,за предните може би е същото,ако искаш пробвай-дай на задна,опъни ръчната и прослушай датчиците,може да изкочи някой който не цъка.

Др.вариант е при смяната на датчиците някой кабел да си скъсал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,ще пробвам утре дали се чува това цъкане от сензорите,може пък и да стане нещо.Явно някой датчик се е прецакал,до този извод стигам вече.А за тестовете само задната пищялка намерих как се тества,друго не намерих,версията на всдс ми е 14.10.2.Ако може по-подробно да ми кажете как се тестват,ще бъда благодарен.Еми не ми се искаше да взимам китайски сензори,но цената им е много изгодна,мога да купя 10 на цената на един оригинален.Така че ако държат някакво време,е добре.Кабел едва ли съм скъсал,тя си работеше системата едно 2-3 месеца,нищо не съм барал,и си спря с тези грешки,които съм дал.Смених задния кабел тогава с друг втора употреба,грешките са същите,не вярвам и двата кабела задните стария и новия да са прецакани еднакво.Явно са сензорите,имам един резервен,освен да почвам един по един да ги сменям с резервния и да тествам,баси и играчката в тва кофти време,ама няма как,искам парктроника да работи.Ако някой има други предложения.Все пак утре ще ги видя цъкат ли.Дано някои не цъка и да го хвърлям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е морги няма ли там в Ст. Загора,вървят м/у 40-60 лв са и си струва риска отколкото китайски пък било то и нови,аз само да ти кажа,че съм БЕЗ визуализация,но пробвай с цъкането,дано излезе нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си като цяло,просто бях чел някъде,като се сменят поетапно сензорите,с различни,и дават разлика в разстоянието,затова ги смених всичките 8 с нови.Не търсих в моргите и олх,а трябваше наистина.Ще пробвам с тва цъкане утре ,дано го хвана проблемния датчик,сменям го веднага.Иначе визуализацията е хубаво нещо,сменяш модула и с вцдс му даваш визуализация и готово.Както и да е,аз сега нищо нямам,така че ще се радвам да станат нещата.Утре ще пробвам,пак ще кажа има ли ефект,благодаря за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също си купих 8 сензора от германия - неоригинални. Всичките си работят, само от време преден десен започва да засича обект постоянно и трябва да изчакаш малко или да угасиш колата. На 2ра ръка сензорите им искат по 50 кинта, нов е 250...

 

за процедурата в вцдс трябва да видя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха 278 лева парчето,щях да припадна,8 броя нови,да си купувам друга кола по добре.Друга 4Ф де.Както и да е.Днеска слушах покрай сензорите,или аз съм глух и нищо не чувам,което е доста вероятно,или не цъкат.И на мен преден сензор до номера ми блокирва няколко пъти,пищеше постоянно,гася колата и се оправяше.При първа възможност ще сваля предната броня и ще ги проверя един по един,имам резервни,може да го хвана кой прави проблеми.Еми от автопро ги взех някои по 36 лв чисто нови,други по 24 лева,то аз вече брони модули пищялки ги свалям и слагам обратно за 30 минути.Абе кофти е без парктроник като свикнеш един път с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...