Jump to content

Катализатор ?


Senna23

Recommended Posts

Ако не ти прави проблеми, защо ще го махаш!? :nixweiss:

Виж вече, ако се налага (запушен и пр) това е друга работа, тогава слагаш едно резонаторно гърне (бюджетен вариант) и си караш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невървежа не е задължително от катализатора да е ;) .... ако искаш да си сигурен за катализатора иди някъде да ти го проверят и замерят и тогава решавай дали да сваляш...ей така само 'щот си мислиш, че е от него или че като го махнеш колата, ще лети ....няма смисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и какво като е на 20 г.....ако е здрав само може да се радваш и да си я караш така...чувал съм че на тези катализаторите са доса здрави. Моята за жалост, като я купих и имаше само дразнещо - дрънчаща тенекиена коруба от катализатор (някой "умник" само го беше избушил) та се наложи едно от първите неща да я закарам при едно кадърно момче, сложихме резонаторно гърне, сменихме и ламбдата с нова оригинална (че старата бачкаше мудно) и всичко си заспа.
Ако катализатора ти е наред по-добре такива пари си ги вложи в нещо друго по колата на тези има къде да набиваш щом искаш ;)

Редактирано от esox hunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не  е запушен не го махай....Резонатора няма да направи колата по-бърза и по-тиха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави , ако не ти дава проблеми не го махай . Моя го махнах понеже , като е покарах малко по - агресивно , спирам гася я и след малко , като я запаля да тръгвам на някъде и миришеше на пиратки ...

Редактирано от Milanski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз бях с тази дилема до скоро докато не го махнах ей така без причинно и се убедих колко по добре тръгна куцото АБТ .Сегашното НГ го вземах без катализатор и нямам никакви проблеми ,само беше с една некадърна тръба с дупка която смених с резонатор пробих му дупка заварих сондата и си карам без ядове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай го колега.Не ти трябва пущиняка, тапа в гърнето.

Живота на един катализатор е до 100 хил .км, и то при качественно гориво.След това само пречи на изгорелите газове.

Друга причина е проблема който може да ти създаде.Свидетел съм на два пъти проблема от катализатор-изгасяш си колата вечерта и на сутринта няма палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен коли , които се карат на газ не запушват катализатор. Виж ако има счупена пита в следствие на удар, друго е....а бе при всяка кола е различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 които се карат на газ не запушват катализатор. 

А които се карат на бензин как са?Дали да не изхвърля и моя,че като ходя на годишен преглед газ анализатора не може да отчете нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен коли , които се карат на газ не запушват катализатор. Виж ако има счупена пита в следствие на удар, друго е....а бе при всяка кола е различно.

Поради причината че при газта излиза 5 пъти повече конденз (поне при мен е така),миналата зима този конденз замръзна там някъде,и ми напълни маслото с бензин. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...