Jump to content

Съединител ?


yu4ka

Recommended Posts

Здравейте колеги, карам а3 1.8т AGU мотор. От няколко дена насам забелязвам, че на 4-та и 5-та предавка като подам повечко газ и съединителя буксува и най-скоро време ще го изхвърля. Маховика ми е здрав, но като съм отворил ще го изхвърля и него ще сложа от голф абф намерих си за 50лв в една морга че после ако се разбие да не свалям пак. Та исках да ва питам задалжително ли да сложа комплект от вр6 ? Дали ще пасне на този маховик ако взема комплект за 1.8т ? Ако поръчам да ми пратят за вр6 има ли значение от от кой модл точно или само да кажа за голф 3 2.8 вр6 без синхро ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойто а4 1.8т куаттро сложих комплект съединител и маховик от АЦЕ и нямам проблеми! При теб не става ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да стане, аз съм с 1.8Т куатро, с комплект съединител /маховик,притискателен ,феродов диск и лагер/от АСЕ куатро.Дори имам от двата вида комплекти в наличност,които са употребявани.Незнам дали ще съвпаднат зъбите за стартера,защото аз си останах със стартера от АСЕ.

Сега видях,че запитването е за А3-напречно разположен двигател.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като сложа маховика от абф да взема и съединител за абф или Г60, но не разбрах ако купя комплект съединител за 2.8 вр6 ще пасне ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като сложа маховика от абф да взема и съединител за абф или Г60, но не разбрах ако купя комплект съединител за 2.8 вр6 ще пасне ли ?

А защо не си вземеш чисто нов кит с плътен маховик за твоята кола, за 500 лв. и няма да се чудиш кое ще стане и кое не .. :)

Ей такъв примерно ..

 

826317.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо да давам тия 500лв за този боклук на валео като мога да се размина много по евтино и с много по качествен съединител на пример на Закс за 280лв. Това е за вр6 без отстъпката и маховика сам го намерил за 40лв от АБФ мотор !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не се занимавай да сменяш маховика щом ти е здрав,слагай си един комплект на Закс или Люк за 200лв. и си карай. На бензиновите коли маховика заминава ако не смениш феродовият и притискателният диск на време.А и с този смешен въртящ момент дори и да я чипнеш пак ще издържи повече от съединителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако използваш стария маховик е важно да вземеш под внимание каква марка е, защото съединител Лук  и маховик Закс при дизелите например са несъвместими. Предполагам и при бензиновите има такива пе_ерастии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...