Jump to content

Грешка в Battery Regulator


peerless

Recommended Posts

Това е много голяма консумация като стойност, но каквато и да е- едва ли причината да я има е софтуерен. Аз като взимах мойта навремето имах консумация от допълнителен модул за проследяване май около 10mA, и ми точеше акумулатора за няколко дни и беше на допълнително поставян бушон, но след като го оправиха не съм имал повече проблеми.

Та виж случайно дали в последните три месеца не си слагал бушон някъде където не си знаел какво е или пък като са ти слагали акумулатора нещо да са омотали. Неможе без физическа намеса да се появи такава консумация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо никъде не е слагано, ще ъпдейтна тази вечер и ще я оставя в петък в сервиза (Алком) от където взех батерията да я закачат на ампер клещи и да почват да изолират модул по модул с вадене на бушоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нямам ВТ, тази вечер имаше едни гимнастики, ще видим дали са решили проблема! Ще пиша допълнително.

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана?

 

Питам защото имах същия проблем...нов аку. и го точеше за 4-5 дни седене в гаража.Аз обаче, преди да права каквото и да е, заредих акумулатора на външно зарядно за около 48 часа.Покарах ден-два, след това оставих колата умишлено цяла седмица без да я паля и на 8 или 9 ден беше, всичко беше 6,всеедно съм я спрел преди 1 час.Нямаше писукащи индикации за акуто, батери статуса на 100%, колата си запали без да се мъчи стартера....всичко какво си трябва.

Та освен консумацията която имаш и трябва да одстраниш, пробвай да освежиш принудително акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече мога да кажа - проблема с утечката бе решен!

Зачистване на всички клеми по силовата линия (от акумулатора до пиновете в двигателния отсек, не знам в коя от всички е била драмата, защото всички изглеждаха като нови) и за сега признаци на теч няма. След почистването, замерихме консумацията и беше 50мА което вече е нормално! Мина вече седмица и всичко е изглежда е ок!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...