Jump to content

Прекодиране на фаровете от Haloge на LED


jopeto90

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

С риск да си навлеча проблеми пускам тази тема, защото много се изтормозих последните дни.

Сигурен съм че във форума има някъде отговор на моето запитване, но не намерих конкретно такова.

Става въпрос за дневните светлини на Ауди А4 Б7 2006 год. по принцип са с халогенна крушка, аз сложих ЛЕД крушка която дава добра светлина, но ми показва грешка на таблото.

Посъветваха ме да обуча автомобила от Халогенни на ЛЕД дневни светлини. Взех кабел със софтуер VCDS Release 11.11.4

Въпроса ми е как точно става обучаването, рових се но не го намерих, а не смея много да се чопля, за да не направя някоя поразия с проба грешка.

И ако може да ми помогнете със заключването на вратите, искам да го изключа, като вдигна над определена скорост и се заключват.

 

Благодаря Ви предварително.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Здравей колега, на първия въпрос ако под дневни светлини имаш впредвид нормалните крушки на фаровете ето как се прекодират, но от халогенни на ксенон за LED не съм сигурен, че има код:

09-Cent. Elec. Mod. K1 – KWP1281

VAG-COM works fine.

Tweak: Coding options for lighting Coding is 000XY.

X=1 for Xenon Headlights,

X=0 for conventional Halogens.

Country DRLs: Fogs w/o low beams:

Y=1 RDW (Rest of World) No Yes

Y=2 NDL (Netherlands) Yes Yes ( 00012 ) - включва фаровете при даване на контакт без да се вкл. от копчето за фаровете!!!

Y=3 USA No No

Y=4 KAN (Canada) Yes Yes

Y=5 DAN (Denmark?) Yes Yes

Y=6 SON (Other?) Yes Yes

Fogs w/o low beams only appears to work on 2002 models. For 2003+ models, we know of no way to run the fogs without the low beams, except Canadian, which

turns on Daytime Running Lamps (DRL's). We are not sure why there are so many Yes/Yes combinations; there must be some other features controller by this.

The state of the Radio and Climate Control lighting is affected by this coding as well.

За деактивиране заключването при скорост трябва да влезеш на:

46 - Central Convenience: K1-- KWP1281

Central Convenience Controller Coding:

State Bit Dec. Function

OFF 0 1 Great Britain- alarm system (only with bit 4)

OFF 1 2 flash on when arming/unarming alarm system

ON 2 4 selective locking 1 door/all doors

ON 3 8 activate alarm system

OFF 4 16 rear unlocking block via speed

OFF 5 32 locking via speed за деактивиране се изважда 32 от началната кодировка например (07008 - 32 = 06976)

OFF 6 64 comfort functions with remote (adapt in ch 62!!)

OFF 7 128 right side steering

OFF 8 256 avant (glass break sensors in rear side-and rear windows (if error: safe-LED constantly lit )

ON 9 512 1x flash when lock with remote

ON 10 1024 horn sounds when lock with remote

ON 11 2048 door/window-logic ( ignition off: No open door el. windows works 10 min ) 06976 + 2048 = 09024

OFF 12 4096 normal/????-alarm system

ON 13 8192 No SAFE-function USA only

OFF 14 16384 insulate-glass PR-nr 4KR/4KV

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, до колкото знам се продават два вида ЛЕД крушки, такива с Canbus и такива без Canbus.Като първите се слагат на автомобили, които следят за изгоряла крушка, за да не ти излиза грешка на таблото.

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Silver Arrow благодаря ти за инфото, за фаровете става въпрос за дневните светлини който са си във фара, моя е с Bi-Xenon и отделно има крушка която е с обикновенн  цокъл 1156/1157 май. 

А относно кондензатора който спомена колегата Doktore поръчах си габарит с вграден такъв и се получи, спря да избива грешка.

Фара ми изглежда така, post-88418-0-30014400-1396774959_thumb.j това което мижурка на снимката е дневната светлина,а на лупата са къси и дълги, смених я с доста по-силна и по-ефективна, но пак избива грешка

Редактирано от jopeto90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради значително по-малката консумация на LED-а колата си мисли, че лампата е изгоряла. За това се слагат товарни резистор или се купуват LED-лампи с вградени такива - на тях им викат Canbus.

 

Вариант за прекодиране на LED за дневните светлини няма, освен ако не си пренапишеш саморъчно софтуера на Central Electric модула...

 

По принцип имаше при някои опция за спиране на следенето за изгоряла крушка. Тогава ако щеш хич не слагай лампи, но ако някоя изгори - няма да разбереш, освен ако не ги проверяваш всеки ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

в ибей продават много резистори за ЛЕд крушки ... ама то и в БГ под път и над път магазини като Викиват в Пловдив :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здр колеги имам от две седмици ауди а4 б7 забелязъx че имам дневни светлини обаче не светят . Провериxза изгоряла крушка нямам всичко е здраво . Помогнете как да ги пусна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Yanko написа:

Цитиране на предходно мнение!

На таблото в дясно от копчето за фарове има едно малко копченце. Провери да не са ти спряни от него.
 

1.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Niko Zombi написа:

Цитиране на предходно мнение!

Колега нямам такова копче само това голямото за габарит и къси светлини

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,това малкото копченце до фаровете с цифричките е за регулиране височината на фаровете а не за дневни светлини. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13/06/2016 at 21:52, mi_audi написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Да прав си, но просто нямах подходящата снимка тогава, за да насоча колегата, но пък той ме е разбрал. Ето как изглежда копченцето, но при мен е отдясно, а не от ляво на ключа за фаровете. Може пък и снимката която ползвам да е от автомобил с десен волан. :unsure:
845715-drl.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...