Jump to content

Странен проблем АГИ ФОБОС


Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам странен проблем с газов инжекцион на ФОБОС. Става въпрос за Ауди А4 с двигател 1.8 АДР. Проблемът е следният: 

Прехвърля на бензин, при вече загрял двигател, при положение, че бутилката е пълна. Проблемът се проявява след като съм карал на бензин например 20 мин и изведнъж започва да преминава на бензин и като го върна отново на газ успява да задържи не повече от 1-2 минути и отново преминава на бензин. След като оставя колага да изстине няма проблем и мога да карам отново на газ. За да онагледя точно проблема ще дам следния пример:

Карам на газ от София до Пловдив, при което точно на влизане в Пловдив превключва на бензин и при опитите да превключа отново на газ издържа не повече от 1-2 минути и отново преминава на бензин. След което оставям колата да изстине за около 2-3 часа и тръгвам обратно към София и нямам никакъв проблем през целия път да карам на газ и чак на Околовръсното отново преминава на бензин,

Много бих се радвал, ако някой, който разбира от дадения модел би дал съвети и препоръки.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е монтирана уредбата, в гаранция ли е? Като за начало трябва да се закачи с кабела, в софтуера най-вероятно ще има записана грешката/проблема, заради който обръща. Това би трябвало да хвърли малко светлина върху проблема.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пада ти налягането по някаква причина. На първо време може да се коригира прехвърлянето на бензин да е на по-ниско налягане, докато се диагностицира и острани проглема. Колегата правилно те е насочил - първо мини диагностика и тогава догатките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като мине на бе нзин, диода на ключето почва да мига определен брой пъти. Преброй ги и кажи колко пъти мига, ако миганията са 8 броя имаш проблеми със захранването на газовият компютър.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се колеги ! Във Фобос е монтирана, но вече не е в гаранция. Закачахме я на диагностика и там всичко е наред и работи в норма. Смених и филтрите превантивно, но проблемът не премина. Ще преброя колко пъти мига и ще пиша. И нещо друго, което забравих да спомена е, че след като изключи няколко пъти и аз я върна отново на газ, не превключва както нормално с един продължителен звук, а се чува три пъти въпросното писукане, което може би означава, че влиза в някакъв авариен режим. 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писукането 3пъти означава че си е сменила режима на "Турбо", 2 писукания означават "Икономичен" режим, а 1 писукане е "Нормален".

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачахме я на диагностика и там всичко е наред и работи в норма.

 

Трудно ми е да го повярвам това. Ако колата обръща на бензин по някаква причина различна от обичайната, трябва да има записана грешка, която да се прочете с фобоския софт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което направихме днес беше да свалим датчика, който превключва от бензин на газ и евентуално да се види, дали от него може да е проблема

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами логиката според мен е, че ако се свали датчика и колата работи нормално, ще може да се направи извода, че проблема е в него, а не например в изпарителя.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а ако проблема не е в датчика, а в падащо налягане и в движение без датчика падне налягането и "гръмне" във всмукателните колектори, защото няма кой да каже на компа да мине на бензин, знаеш ли какво ще му се случи на дебитомера, дроселовата клапа и т.н.? Мисля, че доста хазартно подхождаш към проблема.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без датчика, ако падне налягането няма ли просто колата да изгасне, като остане без гориво... ?

@marto_audi

 в крайна сметка сега, без да работи датчика прехвърля ли пак от газ на бензин или ?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, в момента без датчик не прехвърля на бензин. Вчера я карах около 45 минути и не прехвърли на бензин, а се държеше нормално на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...