Jump to content

Проблем с обхвата на радиото A4 B6 2001г.


sve1

Recommended Posts

Не знам дали е пускано тук, но на мен ми свърши работа.

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/443719-Easy-Cracked-Radio-Reciever-Fix

 

Засега работи перфектно. Преди ремонта дори в големите градове радиата се губеха

постоянно .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, закупуваш 3бр. щипки от тези за пачките :) и идеята е да ги сложиш на модула, на снимката от линка се вижда как пластмасата на приемника е напукана и явно не прави добър контакт.Само колегата трябва да каже къде точно се намира този модул, някъде около задното стъкло на тавана ще да е :).

П.П. на мен в София на доста места ми се губи радио Energy например , ще пробвам дано има ефект.

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задравей ,къде се намира тая част която е защипана с щипките.

 

При третия стоп на седан, за комби колегите да кажат, преполагам пак там някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Съжалявам не бях влизал във форума. Намира се точно до третия стоп на седан, на комби не знам къде е. Има една кора, която трябва да се свали и усилвателя е под нея. Има някакво пластмасово покритие, което е напукано и затова се слагат щипките, за да прави по-добър контакт. Вече 20 дни всичко с радиото е ОК и има обхват навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На комби усилвателя се намира от ляво под стъклото.Моя услвател не работи и изглежда така.Някой да се е сблъскал с такъв модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя го повери мой приятел и каза че няма нищо изгоряло.Днес ще прозвъня кабелите да видя дали няма някой прекъснат.  Приемам съвети всякакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Моля някой, който е разглобявал колата, за да стигне до антената на В6 авант да направи една снимка и да огради точно мястото където трябва да я търся, че се убих и не можах да я открия! Разглобявах багажници, търсих, не мога и не мога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Някаде по форума един колега имаше същият проблем  с усилвателя. Каза че някакав жичкаджия му е вързал кабелите на право а не през усилвателя и всичко си е работело перфектно.( Не съм го тествал но съм сигурен, че така беше описано)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първата снимка презапоих куплунзите(оградените с червено) и всичко се оправи. antena.jpg2014-07-25%2015.51.41.jpg2014-07-25%2016.17.25.jpgAntena1.jpg

Редактирано от Leon74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде е монтиран този антенен усилвател при Б7 седан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото и линка, на лошо място са го сложили този усилвател при седана.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ако кората не е за претапициране, по-добре не я пипай, гаранция ще останат отпечатъци по тапицерията.Иначе ми взеха 20лв. за претапициране на детаила, което всъщност не е чак такъв голям разход,само ако радиото е много зле си заслужава да се отвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша за вторите снимки на колегата zagi_bg.При мен понеже липсваше музиката си сложих едно разкошно jvc  и всичко си тръгна барабар и субуфера в багажника.Проблема беше в радиото.Нямаше една станция като хората като изключим хоризонт.Както бях писал в друга тема търсих решение.Разглобих колата и стигнах до прословутия "усилвател" който подумите на майстора бил обикновен -сплитер.Вързахме антената направо без сплитера и радиото работи на шест.Самата антена е реотаните на страничния прозорец на багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...