Jump to content

Вода !!! помощ


Edi Mladenov

Recommended Posts

колеги имам сериозно влизане на вода отпред в дясно водата влиза някъде покрай филтъра на купето не не е от него 10 пъти свалях и слагах касетата оплътнението е перфектно накрая го намазах и с силикон но пак влиза , нямам сцепено по заварките , водата тече право в душумето покрай моторчето на парното от задната му страна  Колата е ауди 90 седан. моля за идей и помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да теча е от кутията на филтъра понеже не съм сложил филър и някакси прелива , но всичко под стъклото е чисто няма листа няма прах говориме за състояние излязло от завода , нека колегата пусне снимка ако може на това легенче защото много нерви иначе , влиза през филтъра и от там в купето и кутията на парното , аз цял ден суша водата . При мен това е недопустимо защото колата от всекидневка стана проект :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто го как изглежда готово монтирано:

 

028450453.jpg?r=0

 

Пък ей тук:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=126313&page=2

има описано кое как се слага.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали се продава ново това легенче или да си търся втора употреба ? За сега да чукна на дърво не съм усетил да ми влиза вода в купето при силен дъжд , но едва ли щастието ми ще е вечно ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали се продава ново това легенче.......................

Ми има го и ново,ама не е нужно,всяка А4-ка/B5/ с филтър на купето из автоморгите го има/при тях това е стандартно оборудване/.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пореден път колега , не знам как съм пропуснал тази екстра в темата ти :) Въпросът е в моргата дали ще искат да ми продадат само легенчето без кутията за филтъра ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз реших този досаден проблем благодарение на доминатора и идеята на jordanik :eusa_clap:

 

 
ypy2umar.jpg

8y9ajesu.jpg
Ето и симулация на проливен дъжд :)

филтъра остана сух през цялото време на тестовете:

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено взаимстването на оригинално вграждана част е най културното решение.

Първоначално бях обвинил дренажната тръба на шибидаха, но след като поливах там се оказа, че не е той виновника.

Бях почнал да мисля разни лепила и силикони, но явно проблема е конструктивен щом в следващите модели почват фабрично да слагат въпросния леген.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера и аз съм готов ! не знам колко пари давате за легенче но аз като отидох за него ми го подариха и ми казаха че тези пластмаси ги изхвърлят или изгарят !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа, че го сложих с превантивна цел....

Пластмасата която е над филтъра се е накъдрила от годините...

Все пак установих теча от шибидаха... оправих го.

Сега не тече колкото и да поливам.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен , както при колегата Веско не ми е влизала вода ама реших , че е въпрос на време да протека и аз , та за това го сложих . Луд умора няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е заради годините,Мите.Под пластмасовата кора на чистачките точно над филтъра на купето има нещо като блокит(явно заводско е сложено) и когато вали водата не може да премине под кората и да тече върху филтъра.Аз също имам това легенче,но не е сложено.Ако протече някога ще го сложа.

Оградил съм на снимката мястото:

7318365M.jpg

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...