Jump to content

Не изгасва индикация ABS !!!


T.S.A.

Recommended Posts

Привет на всички :) Имам следния проблем от два дни постоянно свети лампата на "ABS" с бутона не се получава да го изгася!Има ли реле,предпазител или нещо друго за ABS-а което мога погледна ?Колата е Ауди B4 ABK мотора 92г.

 

Мерси предварително на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи я на диагностика да видиш каква грешка е записал АБС - са . Може някой датчик нещо да е окислил или да се е повредил ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт тия години коли с бутона мн рядко се четат,по скоро другаде е проблема,разместен сензор,ама няма как да се разбере кой е,ако не знаеш как са позиционирани,повреден сензор,само с мерене на голям обхват в търсене на паднала изолация на намотка,мн рядко се прекъсва и кабел,все губи време процедури

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите на колегите  :zustimm: Това означава ли  че не работи ABS-a в момента?До сега  се е случвало 4-5  пъти  да свети след като запаля колата но след 2-3 мин. си изгасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Дискове и накладки чисто нови на един месец , спирачна течност в нормите малко под чертата MAX !!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постовете на Bukmop19 и Мирослав направо може да се пропуснат.

Лампата на ABS  свети при следните хипотези:

По-ниско от 12 волта напрежение при работещ двигател.

Неизправност в помпата или захранването и.

Липса на сигнал на някой от датчиците.

Продължително осезаемо нереално показание на някой или някои от датичиците.

 

Накладки, стопове, ниво на антифриз, спирачна течност и прочее диводийки, се индикират с други символи.

 

Ако колата има бутон за изключване на ABS, не се сещам за начин, по който да се прочете контролера с VAG-COM.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега RaDi_b4,вярваш или не проблема при мен беше от това,колата е б4 АБК 95-та с най-новите кори на вратите с големите джобове,2-та Air bag-a,естествено без копче за ABS и..не знам може би при мен индикациите са по-различни,но това,което казвам е факт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При старите АБС-и ако има прецакан датчик ,лампата светва след като колата потегли .Иначе ползва само шест  сигнала,от стоп машинката ,от алтернатора и 4-те датчика.Под задната седалка има реле с бушон , свали го и с кламер замости второ  и шесто краче( червен и черно син) на червения трябва да има 12 волта при контакт. Ако системата няма други проблеми ще тръгне( лампата ще угасне) .Ако не тръгне (продължи да  свети) трябва да се провери цялата инсталация,дали получава сигнал от алтернатора, и евентуално да се сменят помпи ,контролери и тнт.

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - айде да почука самите датчици ..
И не за да почнат да работят, а с течение на времето се измъкват от гнездата си и става таз "беля" !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно тази, а онази, със задействане на ABS точно преди да спреш напълно и не от самоизваждане, а от неправилен монтаж или механически зацапания, след ремонт.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги,и при мен е същият проблем,къде в София да направя диагностика на нормални цени,или да опитам с мултицет да замеря датчиците,но не зная къде и как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...