Jump to content

Разширено легло за втулка преден мост


swindler

Recommended Posts

Както често се случва, кадърните майстори са ми разбили леглото на тампони на предния мост и ся... Знаете какво е... Има ли правилен начин да се оправи това без смяна на моста?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид , че едва ли едно магаре струва повече от 40 лв. , какви втулки и щуротии ... Аз поне бих сменил магарето .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магаре... :) Аман вече...! Мост 40 ако се намери за толкова...доставка Смяна... после стенд и то отиде над сто... Ще го точковам да се набие тампона да изкара една година и после ще сменя моста заедно с носачите че и без друго искам да ги сменя... Ще стане ли? 3 4 точки от вътрешната страна на леглото да се намали диаметъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане това,че като скочи на един-два легнали полицаи тампона ще започне да хлопа в леглото си докато накрая скъса и болта и цирка ще е пълен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта за да не сменяш моста е да се направят(или купят) полиуретанови тампони (или пък полиамидни), да ги смениш и 4-те и да забравиш, че там има нещо за смяна вече.

А тези майстори как точно са го разширили леглото? Нарочно ли е разширено, по-лесно да монтират тампоните? Да не са менте самите тампони?

Друг вариант е да сложиш и на 4-те места от усилените тампони, които са с гумената периферия, но не ходи при същите майстори, че да не вземат да изрежат периферията, че им пречи!

188.jpg

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б3-ката сложих като този по-горе на снимката, отвора му беше за болт М12, а болта е М10. От ламарина с дебелина 1мм му сгънах втулка, малко по-къса от вътрешната втулка на тампона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми Владо кажи за колко ще ми издялкаш едни или направи един чертеж и кажи от къв материал да кажа на стругаря да ги направи :-P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, това без тампони ли се монтира? И нямали да тропка повечко? 

Гумен елемент няма. Ше потропва ама те тия курници все има от къде да тропат, та е все тая :)

Еми Владо кажи за колко ще ми издялкаш едни или направи един чертеж и кажи от къв материал да кажа на стругаря да ги направи :-P

Алуминий или стомана! Избора е твой. Размери ше си свалиш по тампоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То демек се падат като тапи с дупка колкото да държи болта? А за тропането... Хехехехе то в купето вече всичко се е раздрънкало така че е все тая :-D

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...