Jump to content

Турбо-сервиз във Варна


Recommended Posts

Здравейте колеги.Търся сервиз,който се занимава главно с турбини.Искам да ми я замерят и ако се наложи да й направят профилактика,почистване,настройки.Изчетох доста теми,така и не успях да се ориентирам към такъв сервиз във Варна.Предлагаха ми ТУ и в Евксиноград,но в същото време ми обясняваха колко немърливи били,че и скъпо взимали.Някой да е ходил наскоро и да е останал доволен?Мерси

 

П.П.Не знам дали има връзка с турбината,но колата почна да пипа маслото.Когато е студена си върви нормално,но загрее ли,все едно нещо я спъва или като задръстена върви,особено на 3-4 и 5 скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Евксиноград може само да ти направи турбината.В Т.У. ще ти направят диагностика и мисля,че там е по-добре да отидеш защото често се случва проблема да не е в самата турбина,а в клапани или маркучи.Скъпото или евтиното е различно за различните.За мен е по-важно да се свърши работата от първия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях в Унитех ООД - фирмата, която е в базата на Т.У. Варна. Момчетата ми направиха много добро впечатление. Влезнах, поздравих, поздравиха ме и нямаше един намръщен, сърдит или раздразнен от това, че влизам да му създавам работа, а не е като да се подпираха. В сервиза работят 10-тина човека, като всичките бяха заети. Дадох турбо за диагностика, като помолих, ако е възможно да го погледнат и преди обяд да има становище(бях там в 9:00, започват работа в 9:00, влезнах и вече всички работеха!!!! нямаше един да пие кафе, да пуши цигара или да се подпира), защото трябва да се прибирам в София. В момента, в който чуха това, едното момче веднага взе турбото и започнаха да работят по него. Бях готов след 40-тина минути, платих и си тръгнах доволен, смутен и приятно изненадан. Рядко се случва да попаднеш на такова място в България.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях в Унитех ООД - фирмата, която е в базата на Т.У. Варна. Момчетата ми направиха много добро впечатление. Влезнах, поздравих, поздравиха ме и нямаше един намръщен, сърдит или раздразнен от това, че влизам да му създавам работа, а не е като да се подпираха. В сервиза работят 10-тина човека, като всичките бяха заети. Дадох турбо за диагностика, като помолих, ако е възможно да го погледнат и преди обяд да има становище(бях там в 9:00, започват работа в 9:00, влезнах и вече всички работеха!!!! нямаше един да пие кафе, да пуши цигара или да се подпира), защото трябва да се прибирам в София. В момента, в който чуха това, едното момче веднага взе турбото и започнаха да работят по него. Бях готов след 40-тина минути, платих и си тръгнах доволен, смутен и приятно изненадан. Рядко се случва да попаднеш на такова място в България.

Мерси,добри думи за момчета,а точно Унитех ги оплюха.Аз точно за диагностика и евентуална профилактика искам да вкарам колата.Колко ти излезе при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил АЛЕКС СНС (след с.Тополи ,бившите поделения на строителни войски  срещу базата на Пътища и мостове ) . Но ако проблема  не е в турбината няма да могат да ти помогнат. Носиш им турбината разглобяват я почистват ( ще си помислиш че е нова след това)  , проверяват за течове , имат и високо оборотен БАЛАНС (което е много важно) накрая ти принтят  и графика за вибрациите на турбината. За цената не помня колко беше проверката но не взимат скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

 

Мерси,ще проверя и при тях.Само да те питам,казваш да си сваля турбината и така да им я занеса.А ако отида с колата,тоест те да си я свалят и после монтират?Аз не съм сигурен,че има проблем в турбото,но бих искал да се замери и евентуално да се почисти.Вече не съм наясно дали трябва да се сваля и да се качва на стенд или може на самата кола да се тества.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колата могат да го проверят надува ли достатъчно. После идва момента със свалянето(предполагам и те могат да го свалят но като ходих при тях имаха само свалени турбини). Ако има проблем с турбото ще го хванат веднага , само за теча на масло мисля че трябва да се свали и сложи на стенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Видях им сайта.

1. Базова цена за ремонт на турбокомпресор - 380 лв.

Цената има справочен характер, отнася се за най-разпространените модели турбокомпресори и включва:

- разглобяване на турбокомпресора

- почистване

- дефектовка

!!! Внимание : на този етап клиента получава окончателна цена за ремонт на конкретния турбокомпресор.

- смяна на всички бързоизносващи се части

- балансиране на ротора

- сглобяване на роторния възел

- проверка на роторния възел

- сглобяване на турбокомпресора

- нови гарнитури за свързване на маслените линии

2. Цена за проверка на турбокомпресор - 40 лв.

Посочените в тази листа цени не включват ДДС.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих при тях и ми казаха, за механична проверка, т.е. дали има луфтове и колко надува цената е 40лв. - това без да се сваля турбото. При свалена турбина вече става друго, но и диагнозата е много по-точна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...