Jump to content

A4 b6 1.9 TDI 131kc тресе при ускорение на 4,5,6 скорост

glavniq_

Recommended Posts

Та колата не пуши ,няма излишни шумове, не се чуват маховици , на празен ход не тресе, по инерция не тресе и т.н, върви много прилично, разхода на гориво е в рамките на нормалното за модела,  САМО  когато подавам газ на 4,5,6 -скорост тогава се усеща ,цялото купе се тресе  ,гумите са балансирани ,нямам криви джанти окачването носачи ,шарнири ,АМОРТИСЬОРИ всичко е здраво няма клоп няма троп както се казва!

Имах същия проблем миналата година. Оказа се разбито вътрешно каре на лявата полуоска. За съжаление не се сменя, а се купува нова полуоска. Цена 500лв за полуоската. Отбелязвам, че това беше най-скъпия вариант - немска "уж". Имаше белгийска за 380 лв и неква турска за 250 лв.

Сменя се,но не е немско :) Има и цели полуоски в Англия,китайчета,които излизат около 200 лв.

За външно знам и съм сменял (пак на лявата полуоска), след няколко месеца се разби и вътрешното каре и всички казаха, че не може да се смени само то. Както и да е давам примерни цени. Колегата сам ще избере спрямо бюджета си.

Идеята ми е, че проблема е 99% в разбито вътрешно каре. 2-3 мм луфт бяха при мен, но ефекта с тресенето беше по цялото купе при ускорение. 

А по волана усещали се? При неравности като минаваш?

Питам защото и аз имам подобен проблем и никой не може да разбере всичко е здраво уж! А на 120-130 на шеста като дам газ разлюлава леко купето.....но усещам нещо и на волана като почукване

На волана не съм усещал нищо лично аз.  Иначе без значение от пътя и при поддържане на скорост, дори при нормално потегляне от място, спиране и тн ....нищо ...Само при ускорение на 4,5,6та.. яко тресене по цялата кола.

Казах по цялото купе се усеща тази вибрация, волан ,врати, табло, седалки : :steinigung:  усеща се само при подаване на газ ,както съм написал, сега видях че от лявата страна имам грез по кората където е под двигатела...........             при 120-130км  такава вибрация все едно не са затегнати джантите и така съм минал за 3 дена 1400км  

Edited by glavniq_

• 2 months later...

При мен също се наблюдава едно леко претрисане обаче само на пета (последна) скорост. Като се движа със 100км/ч и подам рязко газта, започва да ускорява и се усеща едно леко разтреперване в колата за около две секунди, след това изчезва.

Иначе я гледаха колата, казаха всичко е здраво.

Нямам идея, какво може да е.....

A погледнаха ли полуоските, щото както и по-горе става ясно проблема е там в повечето случай. Може луфта в карето да е по-нищожен и за тва да го прави само на 5та за кратко.

• 1 month later...