Jump to content

Датчик на казанче за антифриз


ilian_1

Recommended Posts

Колеги сменя ли се само датчика на казанчето за антифриз и как или трябва да сменя цялото казанче,че лампата ми светна,като дам кабелите на късо и изгасва,колата е А4 99г. с старото казанче датчика не е залят 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как се вади аз го мъчих ,дърпах но не иска да излиза,и продава ли се отделно и каква му е цената 

Редактирано от ilian_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Забелязах че на казанчето за антифриза ми има нещо нередно. Буксата на казанчето е празна и чак сега се замислих.. абе там трябва да има нещо. Поразбутах около него и намерих намотан кабела с буксата които вероятно се лови за казанчето. Обаче ми изглежда счупена - няма нищо в нея само някакво маркуче с надпис Durasel. (нямам идея как трябва да изглежда). Можете ли да ми кажете за какво служи това и как да го оправя ако е важно.

DSC00794_20160916_180647.jpg

DSC00799_20160916_180647.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с дръжка на отверка да чукнеш казанчето, че понякога залепва. При мен се е случвало и с чукване се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/16/2016 at 18:21, evg_eni написа:

 

Това е като ти падне антифриза под минимума и ти изпищява и ти светва лампата на таблото. При теб кабелите са дадени на късо и не работи. Трябва да си намериш букса и да си я смениш, да я закачиш и да видиш какво ще стане, предполагам ще заработи. Според мен е важно, на мен ми беше текнал антифриза и добре, че го има това иначе нямаше да забележа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма поплавък. В казанчето има две метални "пръчки", два електрода така да го наречем. Когато тези два електрода са потопени в антифриза се осигурява проводимост между двете, когато няма проводимост между двата електрода тогава свети лампата. Виждал съм когато електродите са полепнали с разни отлагания от охладителната система (ръжда и др) тогава да светва и лампата.

При колегата сигурно самия разширител е дал фира, че са се стигне до "ремонтиране" по този начин :hilezh:

Смяна с нов, не е скъп ;)

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...