Jump to content

въпрос за ходова част на Б4 92 г


Niki1983

Recommended Posts

здравейте колеги ,решил съм да сменя предница на ауди 80 б4 92-ра година 

 до този момент съм купил :

 

амортисьори

биалетки

къси накрайници 

лагер тампони

втулки на носачите 

шарнири 

прахозащитници

 

какво още трябва да взема ,че утре ще се прави  да не съм изпуснал нещо 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да пълнители са тампони на магарето остава да взема ,стабилизиращата щанга ...ударния тампон не е ли този който стои над амортисьора (лагер-тампона)или са две различни неща 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От страната на мотора, кормилните щанги са хванати през гумени втулки.Погледнете ги.Тропането от тях е много досадно. Фабрично не са предвидени за смяна.Сменяват се щанги( виж цената им...).Плоовдивска фирма произвежда такива втулки.Цената е 5лв/бр.+такса Еконт.Втора употреба на 20+години гумени части е на касмет.Успех колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да пълнители са тампони на магарето остава да взема ,стабилизиращата щанга ...ударния тампон не е ли този който стои над амортисьора (лагер-тампона)или са две различни неща 

 

Същото е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона на макферсона с лагера е горната опора на макферсона и влиза оттдолу в бомбето. Ударния тампон (шок тампона) се намира на стеблото на амортисьора и "удря" когато амортисьора се свие максимално. За него се закопчава и прашника. Обикновено вървят комплект в една кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко взех тампоните на стабилизиращата щанга ,ударните тампони и утре ще мина да взема прашника,че нямали .....и я започват :)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се възползвам от темата и ще задам моя въпрос: Препоръчайте ми тампони за ходовата част, понеже миналия път не се поинтересувах и след 10 000км пак се разтрака предницата.... Става въпрос за 80-ка 1.9тди комби от 93 година :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер 3 от  ТУК

Със тях съм от 40 хил.км и не са мръднали.Разни феби-та и лемфьордер изкарваха при мен по 10-15 хил. максимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Niki1983, в горния пост е линка към фирмата за която споменах. Номер 8 е втулката на кормилната щанга. Благодари ма колегата=D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е сменено ....колата е неузнаваема.сега ще видим след колко хил.км ще се разтропа пак :) останаха само тампоните на магарето и евентуално рейка да направя ,че е просълзила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...